Prezydent desygnował Beatę Szydło na szefa rządu

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent Andrzej Duda desygnował w piątek Beatę Szydło (PiS) na premiera. Według dotychczasowych zapowiedzi, rząd w składzie zaproponowanym przez Szydło ma zostać powołany w przyszłym tygodniu.

 

Szydło powiedziała w piątek w Sejmie dziennikarzom, że "jak najszybciej" przedstawi prezydentowi skład nowego rządu. - Chcemy w przyszłym tygodniu, by został powołany rząd i żeby zostało wygłoszone expose, pracujemy nad tym - powiedziała.

 

Zgodnie z konstytucją w ciągu 14 dni od pierwszego posiedzenia Sejmu prezydent desygnuje premiera, który proponuje skład Rady Ministrów.

 

W czwartek na pierwszym posiedzeniu Sejmu VIII kadencji dymisję złożyła premier Ewa Kopacz. Prezydent dymisję premier przyjął i powierzył jej rządowi dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów. W rozmowie z dziennikarzami zapowiedział, że desygnuje premiera i powoła nowy rząd "w miarę możliwości w najbliższym czasie".

 

Premier, w ciągu 14 dni od dnia powołania Rady Ministrów przez prezydenta przedstawia Sejmowi program działania rządu z wnioskiem o udzielenie mu wotum zaufania. Wotum zaufania Sejm uchwala bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 04:37:41 | 2015-11-14
Ponownie wszystko odbyło się z wielką klasą. Ale zdaje się, niektóre media już przedstawiły to w odpowiedni sposób, bo ich klakierzy piszą coś o wazeliniarstwie.

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 22:52:16 | 2015-11-13
W gruncie rzeczy był to hołd złożoy prezesowi partii przez prezydenta wszystkich Polków !Wazelina wazelina i jeszcze raz wazelina 
oto próbka ,,Jest pan wielkim politykiem, strategiem, wielkim człowiekiem - powiedział prezydent"
Brakowało mi tylko pocałunku w rękę!Szydło była tam tylko pionkiem , podobnuie jak prezydent bo bohateri geniusz! był i jest tylko jeden!

Oceń 2 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?