Gowin: Szydło nie wycofała swojej propozycji dot. MON

(fot. Piotr Drabik / (CC BY 2.0) / flickr.com)

Propozycja, którą przedstawiła przed wyborami pani prezes Beata Szydło, nie została przez nią cofnięta - powiedział w piątek lider Polski Razem Jarosław Gowin pytany, jaki resort mógłby objąć w jej gabinecie. Przed wyborami Szydło przedstawiła Gowina jako kandydata na szefa MON.

 

"Wiem, jakie są co do mnie plany, ale wszystkie decyzje dotyczące rządu, kto w nim będzie i kto w nim nie będzie, należą do Beaty Szydło" - mówił Gowin w piątek w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24.

 

Gowin komentował medialne spekulacje, że propozycja powierzenia mu resortu obrony jest już nieaktualna, a obecnie jest kandydatem na ministra nauki.

 

Przyznał, że jako były rektor ma kwalifikacje, by kierować np. resortem nauki lub edukacji, ale na pytanie, czy któraś z tych propozycji jest "najbliższa jego sercu", odpowiedział: "Mogę powiedzieć tyle, że ta propozycja, którą przedstawiła mi i opinii publicznej przed wyborami pani prezes Szydło, nie została przez nią cofnięta".

 

Zaznaczył, że nie może "odpowiadać za to, co sobie wymyślają dziennikarze" i dodał, że on nie jest od tego, "by ujawniać szczegóły, dotyczące składu rządu".

 

Dopytywany, czy jest pewien, że szefem MON nie będzie np. Antoni Macierewicz, Gowin powiedział: "Wiem, kto będzie ministrem obrony narodowej, ale tego nie ujawnię".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.22

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?