Syria: Schetyna za ofensywnym rozwiązaniem konfliktu

(fot. Platforma Obywatelska RP / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Europa musi w sposób ofensywny, aktywny próbować rozwiązać konflikt syryjski; musi być twardym, konsekwentnym, podmiotowym graczem w tej grze - mówi minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

 

 

Jak zaznaczył, w poniedziałek w Luksemburgu odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów UE, które będzie poświęcone sprawie Syrii.

 

"Będziemy się przygotowywać, czy wspierać dyplomatów europejskich (...) w takim skutecznym zaangażowaniu się w te sprawy. Europa musi mieć swoją politykę, bo przecież to od rozwiązania konfliktu syryjskiego zależy problem uchodźców, a problem uchodźców to przecież możliwości nielegalnej migracji do krajów europejskich w takiej intensywności, jaką mieliśmy jeszcze kilka tygodni temu" - mówi Schetyna.

 

"Dlatego Europa musi w sposób ofensywny, aktywny próbować rozwiązać konflikt syryjski, musi być twardym, konsekwentnym podmiotowym graczem w tej grze" - oświadczył minister. Jak dodał, "wspólna polityka europejska jest ważna, bo Europa jako całość musi mieć jedną politykę w stosunku do Syrii i wydaje się, że tak jest".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 10:06:52 | 2015-10-12
No, jeszcze tych dziamdziaków tam brakuje. Niech oni się odwalą od Syrii, Syryjczycy z pomocą Rosji sami sobie poradzą z terrorystami.

Oceń 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook