PiS przygotuje ewakuację Polaków z Mariupola

(fot. PAP/Marcin Bielecki)

Jeżeli PiS wygra wybory i przejmie władzę, przygotuje ewakuację Polaków z Mariupola - zapowiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. W kwestii repatriacji zarzucił rządowi "hipokryzję wyborczą".

 

Kaczyński na konferencji prasowej uznał, że rząd "nagle się otwiera" na kwestie repatriacji przewidując 30 mln zł na ten cel w przyszłorocznym budżecie. Tymczasem - jak mówił Kaczyński - MSW na przestrzeni kilku lat zwróciło do budżetu państwa ok. 20 mln zł - niewykorzystanych środków przeznaczonych na repatriację.

 

Jak podkreślił, zmian wymagają ustawy m.in. o Karcie Polaka i repatriacji.

 

Dodał, że "od czterech lat leży w parlamencie" projekt ustawy o repatriacji. - Jest całkowicie w ręku PO, bo szefem podkomisji jest pani z Platformy Obywatelskiej, a podkomisję można zwołać tylko na życzenie jej szefa - mówił. Kaczyński podkreślił, że w ciągu czterech lat podkomisja zebrała się cztery razy, w tym w ciągu ostatnich dwóch ani razu.

 

- Mamy do czynienia z sytuacją, gdzie te sprawy najwyraźniej celowo są pomijane - zaznaczył prezes PiS. - Wystarczy zajrzeć do programu rządowego jeszcze z sierpnia tego roku. Tam w ogóle o repatriacji nic nie ma. Mamy tutaj do czynienia z hipokryzją wyborczą - uznał.

 

- My o tym (...) mówimy od lat - podkreślił. - Nadzieja dla Polaków mieszkających poza granicami naszej ojczyzny, a przede wszystkim dla Polaków dla Wschodzie, to są rządy PiS - mówił prezes. Zapewnił, że jeżeli wybory pójdą po myśli PiS, plan ewakuacji Polaków z Mariupola będzie gotowy.

 

Przed wystąpieniem Kaczyńskiego głos zabrali przedstawiciele Polaków na Wschodzie, m.in. mieszkający w objętym konfliktem na Ukrainie Mariupolu, apelując o pomoc w ewakuacji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

TajemniczaJejmosc 22:56:12 | 2015-10-11
Bo taka prawda. Przez osiem lat władzy nawet nie spojrzeli na Polaków ze Wschodu. Nie spojrzeli na nich nawet kiedy wybuchła wojna na Ukrainie. Za to kiedy od kilku miesięcy temat jest żywy wśród Polaków z Polski, jakby ożyli. Rząd jakby odzyskał czucie w aksonach, synapsy ożyły. Jeszcze 40 lat i będą funkcjonować całkiem prawidłowo!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?