"Kaczyński szykuje się do roli naczelnika państwa"

Premier Ewa Kopacz (L) i sekretarz stanu w KPRM Michał Kamiński (P) podczas uroczystej inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, 30 bm. na stacji PKM Gdańsk Port Lotniczy w Gdańsku. (fot. PAP/Piotr Wittman)

Jarosław Kaczyński szykuje się do objęcia funkcji niekonstytucyjnego naczelnika państwa, twierdzi sekretarz stanu w kancelarii premiera Michał Kamiński w wywiadzie dla "Polski The Times".

 

Deklaracje prezydenta Andrzeja Dudy, a także kandydatki na urząd premiera Beaty Szydło nie zostawiają żadnych wątpliwości, że to Jarosław Kaczyński "pociąga za sznurki", uważa Kamiński. Ilustruje to choćby niewpuszczenie skutecznego rzecznika kampanii Dudy i Szydło na listy wyborcze. - "Ponieważ PiS nie jest partią normalną, tylko partią wodzowską, w której wódz co jakiś czas żąda ofiary od ludzi, których lubi upokarzać, to takie rzeczy są na porządku dziennym" - twierdzi rozmówca gazety.

 

I dodaje, że "w tym nie ma nic nielogicznego. Jarosław Kaczyński pokazał: Ja tu rządzę! Możecie być skuteczni, możecie pracować dla Dudy, dla Szydło, ale to ja ustawiam klocki w tej grze".

 

Zdaniem Kamińskiego nawet w przypadku wygrania wyborów PiS nie znajdzie koalicjanta, "bo koalicjanci PiS kończą w więzieniach albo w kajdanach CBA, o czym przekonali się już niejedni". W związku z tym jest przekonany, "że ludzie z elementarnym instynktem samozachowawczym będą się od koalicji z PiS trzymać z daleka".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.63

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?