Kongres Kobiet włączy licznik zaległych alimentów

(fot. shutterstock.com)

Na tegorocznym Kongresie Kobiet powstanie licznik zaległych alimentów. Będziemy zbierać informacje o nieściągniętych alimentach od kobiet, które przyjadą na Kongres, by pokazać, jak wielka jest skala tego zjawiska - zapowiada prezeska stowarzyszenia Kongres Kobiet Dorota Warakomska.

 

Tegoroczny, VII Kongres Kobiet odbędzie się już za dwa tygodnie - 11 i 12 września na warszawskim Torwarze. Jednym z głównych tematów będą alimenty, a konkretnie - trudności z ich egzekwowaniem w Polsce.

 

- Chcemy zrobić unikalną rzecz - licznik alimentacyjny. Wśród kobiet, które przyjadą na kongres, będziemy zbierać informacje, jakiej wysokości mają nieściągnięte alimenty, żeby pokazać, jakie to są ogromne sumy i jak wielka jest skala tego zjawiska - zapowiedziała Warakomska w rozmowie z PAP.

 

- Liczymy, że to będzie bardzo silny głos, który zakończy się bardzo konstruktywnymi wnioskami i postulatami, które przedstawimy pani premier - dodała.

 

Podkreśliła, że w tej sprawie są potrzebne bardzo poważne działania. - Będziemy na to naciskać, będziemy o tym dyskutować, ale chcemy też przedstawić konkretne propozycje - podkreśliła.

 

Zdaniem Warakomskiej łatwiej będzie o to walczyć, gdy w parlamencie będzie więcej kobiet; wtedy prawdopodobieństwo, że ściągalność alimentów się poprawi, będzie zdecydowanie większe. - Bo proszę zwrócić uwagę, że często panowie politycy zasiadający w parlamencie sami nie płacą alimentów. Oni nie są rzecznikami tej sprawy. Dlatego potrzebne jest, tam - w gmachu parlamentu - lobby, które powie: "dość tego, nie można nie płacić alimentów" - przekonywała.

 

Wtedy - w jej opinii - zmieni się spojrzenie zarówno na kwestie alimentów, jak i inne sprawy społeczne, takie jak żłobki, edukacja, opieka nad osobami zależnymi. - To nie są sprawy kobiece, to są sprawy ogólnonarodowe. To są sprawy nas wszystkich, dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn - podkreśliła Warakomska.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook