21. Maraton Solidarności - triumf Kenijczyków

(fot. AP/Adam Warżawa)

Kenijczycy Jepkurui Gladys Biwott i Joel Maina Mwangi wygrali 21. Polpharma Maraton Solidarności. Najlepszy z Polaków na mecie w Gdańsku był Jarosław Janicki (Hermes Gryfino), który w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce.

 

Mwangi triumfował w Maratonie Solidarności drugi raz z rzędu - w zeszłym uzyskał wynik 2:24.51, natomiast w sobotę 2:28.38. Drugi był Węgier Tamas Nagy - 2:28:39, a trzeci Ukrainiec Pawel Stepanienko - 2:35.32.

 

"Już na drugim kilometrze oderwaliśmy się z Węgrem od reszty zawodników i zgodnie współpracując pokonaliśmy całą trasę. Nie forsowaliśmy jednak tempa, gdyż temperatura była wysoko i głównie z powodu upału nie był to łatwy bieg. Postanowiliśmy również, że kwestię zwycięstwa rozstrzygniemy dopiero na finiszu" - powiedział na mecie Kenijczyk.

 

Piąte miejsce zajął trzykrotny triumfator tej imprezy Jarosław Janicki - 2:43.11, który musiał uznać wyższość najlepszej kobiety. Biwott pokonała trasę z Gdyni do Gdańska w czasie 2:42.37 i w klasyfikacji generalnej uplasowała się na czwartej pozycji. Druga wśród pań była Rumunka Daniella Cirlan - 2:49.56, natomiast trzecia lokata przypadła Ukraince Żannie Peczko - 3:01.53.

 

Zwycięzcy otrzymali premię w wysokości czterech tysięcy złotych. 21. Maraton Solidarności ukończyło 722 biegaczy z 24 krajów z 806 osób, które stanęły na starcie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook