16 mln € dla Grecji i Bułgarii w zw. z klęskami żywiołowymi

(fot. Images_of_Money / Foter / CC BY)

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wesprze Grecję i Bułgarię za pośrednictwem Funduszu Solidarności kwotą 16,2 mln euro w związku z klęskami żywiołowymi, jakimi zostały dotknięte te kraje w zimie tego roku.

 

W Grecji przed kilkoma miesiącami doszło do powodzi, w wyniku których ucierpiało pięć regionów kraju. W Bułgarii znaczne szkody powstały natomiast w rezultacie złych warunków pogodowych.

 

Pomoc, która wyniesie 9,9 mln euro dla Grecji i 6,3 mln euro dla Bułgarii, pokryje część kosztów działań nadzwyczajnych, a także odbudowy zniszczeń po katastrofach. Chodzi o przywrócenie do normalnego stanu infrastruktury, zwrot kosztów operacji ratunkowych, a także pokrycie wydatków związanych z oczyszczaniem dotkniętych klęskami regionów.

 

Powodzie jakie na początku lutego objęły część Grecji spowodowały zalanie ok. 17,5 tys. hektarów gruntów rolnych. Oprócz upraw zniszczone zostały też drogi, sieci kanalizacyjne oraz magazyny.

 

Zalane zostało wiele prywatnych domów, sklepów, zawalił się m.in. liczący 148 lat zabytkowy most Plaka, na zachodzie kraju.

 

Z kolei w Bułgarii pod koniec stycznia obfite opady śniegu i wichury spowodowały szkody w lasach, budynkach mieszkalnych, infrastrukturze publicznej i sieci telekomunikacyjnej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook