Śląskie: zmarła ofiara dopalaczy; inni zdrowieją

(fot. shutterstock.com)

24-letni mężczyzna zmarł w Wodzisławiu Śląskim w następstwie zażycia dopalaczy. Według danych Sanepidu we wtorek w szpitalach w regionie nie było już jednak innych osób w ciężkim stanie po zatruciach tymi środkami.

 

To pierwszy zgon w woj. śląskim od początku fali zatruć dopalaczami w drugim tygodniu lipca. Wcześniej z tego powodu w całym regionie zmarły w tym roku trzy osoby.

 

Jak przekazała PAP we wtorek Aleksandra Dębowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, 24-latek był hospitalizowany od 11 lipca w szpitalu na terenie powiatu wodzisławskiego. Od początku był w ciężkim stanie, leżał na oddziale intensywnej opieki medycznej. Najprawdopodobniej przyjął "rozpałkę do grilla". Zmarł w niedzielę.

 

Według danych wojewódzkiego Sanepidu od 3 lipca do północy z poniedziałku na wtorek w całym regionie odnotowano 694 podejrzenia zatruć (do północy z niedzieli na poniedziałek - 667) oraz 490 hospitalizacji z tego powodu (dobę wcześniej 481).

 

Zgodnie z tymi danymi, w poniedziałek w szpitalach w regionie, w związku z zatruciami dopalaczami przybywało nadal 9 osób; żadna z nich nie była już jednak w stanie ciężkim. Dobę wcześniej hospitalizowanych było łącznie 21 osób, wśród nich w ciężkim stanie 8.

 

We wtorek częstochowska policja poinformowała o zabezpieczeniu na terenie tego miasta dużej ilości dopalaczy - m.in. ponad tysiąca przeznaczonych już do sprzedaży opakowań "środka czyszczącego" oraz 330 gramów "kryształków" przygotowanych do podzielenia na porcje.

 

Zatrzymano sprzedawcę jednego ze sklepów oraz dwóch dostawców - w wieku od 20 do 23 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa poprzez wprowadzenie do obrotu środków szkodliwych i niebezpiecznych dla życia i zdrowia wielu osób; jeden z nich - dodatkowo - zarzut posiadania środków odurzających.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook