J. Buzek z PO przeszedł do Polski Razem Gowina

(fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Były radny Sejmiku Województwa Śląskiego Janusz Buzek zdecydował się opuścić szeregi Platformy Obywatelskiej i wstąpić do ugrupowania Polska Razem, kierowanego przez Jarosława Gowina.

 

Podczas niedzielnej konferencji prasowej w Katowicach Gowin podkreślił, że początki współpracy z Buzkiem sięgają jeszcze okresu, kiedy obaj byli członkami PO. - Janusz Buzek zapłacił za tę współpracę wysoką cenę, bo ze względu na podejrzenie o "odchylenie gowinowskie", został zrzucony na jedno z ostatnich miejsc na liście, ale nasza współpraca trwała, miała charakter programowy - powiedział lider Polski Razem.

 

Janusz Buzek poinformował, że od PO zaczął się oddalać rok temu, kiedy ujawniono nagrania znanych polityków tego ugrupowania. - Kiedy wyszły na jaw taśmy prawdy, zobaczyliśmy, jaki jest styl uprawiania polityki przez PO. Uświadomiliśmy sobie, że prominentni działacze Platformy nie szanują siebie, nie szanują obywateli, nie szanują państwa - powiedział.

 

Buzek jest przedsiębiorcą, dalekim krewnym b. premiera Jerzego Buzka. Mieszka w Bielsku-Białej. W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego wojewódzkiego z listy PO, zdobywając poparcie 6,8 tys. wyborców. W poprzedniej kadencji zdobył mandat dzięki poparciu 8,4 tys. osób.

 

Jarosław Gowin podkreślił, że o wstąpieniu Buzka, a kilka tygodni temu senatora Tadeusza Kopcia do Polski Razem zdecydowała łącząca ich od dawna wspólnota poglądów i udana współpraca. - To nie jest tak, że Janusz Buzek czy wcześniej senator Tadeusz Kopeć opuszczają tonącą łajbę. Ogłaszanie pogrzebu PO jest przedwczesne - zastrzegł.

 

Lider śląskiej PO Tomasz Tomczykiewicz powiedział PAP, że Janusz Buzek nie poinformował go wcześniej o swoich politycznych planach. - Szkoda każdego członka partii, zwłaszcza, kiedy odchodzi do innego ugrupowania - skomentował.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?