SLD: PO powołała syndyków masy upadłościowej

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Premier Ewa Kopacz i Platforma Obywatelska powołała syndyków masy upadłościowej - ocenił w poniedziałek nominacje nowych ministrów sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski. Przekonywał, że premier powinna przychylić się do wniosku SLD o rozwiązanie parlamentu.

 

Kopacz zapowiedziała w poniedziałek, że nowymi ministrami będą: prof. Marian Zembala (zdrowie), poseł PO Andrzej Czerwiński (Skarb Państwa) i b. wioślarz Adam Korol (sport).

 

- Dzisiejsze nominacje Platformy Obywatelskiej i szefowej rządu pani premier Ewy Kopacz pokazały, że Platforma powołała syndyków masy upadłościowej, którzy złożą do grobu politycznego Platformę Obywatelską - ocenił Gawkowski podczas briefingu w Sejmie.

 

Polityk SLD przekonywał, że Kopacz powinna zgodzić się na wniosek SLD i doprowadzić do rozwiązania parlamentu. Według niego Platformie brakuje dzisiaj pomysłu na to, jak wyjść z kryzysu.

 

Ocenił, że kandydatury przedstawione przez Kopacz nie wskazują "szerokiego zaplecza politycznego", a brak doświadczenia politycznego przedstawionych kandydatów "nie daje szansy na to, żeby przez najbliższe cztery miesiące udało się sprawnie zarządzać resortami".

 

Ponadto, zdaniem Gawkowskiego, nowe nominacje są spóźnione o co najmniej rok. - Dzisiaj jest tylko markowanie zmian, które nie przynoszą żadnej nowej nadziei - uznał Gawkowski.

Poseł SLD Wincenty Elsner dodał, że zmiany przeprowadzone w rządzie nie zahamują "spadkowej tendencji notowań Platformy Obywatelskiej i nie odbudują wiarygodności pani premier Kopacz".

 

- Platforma Obywatelska rządzi prawie 100 miesięcy (...) nie zdała egzaminu w społeczeństwie. Społeczeństwo wystawiło już czerwoną kartkę PO i przez te trzy miesiące, cztery miesiące, nie da się już nic zrobić, aby poprawić notowania - powiedział Elsner.

 

Jego zdaniem Polacy oczekują wyborów i nowego rządu, a nie "chaotycznej i gorączkowej próby szarpania się wewnątrz Platformy Obywatelskiej".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?