Duda: chcę być kreatorem i patronem dialogu

(fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Kandydat PiS Andrzej Duda podkreślił w sobotę w Katowicach po spotkaniu z szefami NSZZ "Solidarność" i OPZZ, że jako prezydent chce być "kreatorem i patronem dialogu" z partnerami społecznymi dotyczącego spraw pracowniczych i gospodarki.

 

- Są wspólne sprawy, które dla wszystkich związków zawodowych, dla wszystkich, którzy chcą bronić praw pracowniczych są jednakowe i powinny być jasne i oczywiste dla głowy państwa. Chcę zagwarantować, że mam takie podejście - powiedział Duda na konferencji po spotkaniu z przewodniczącym NSZZ "S" Piotrem Dudą i przewodniczącym OPZZ Janem Guzem.

 

- Jestem z natury człowiekiem dialogu. Lubię rozmawiać. Jestem człowiekiem porozumienia. Zawsze w swoim życiu zawodowym i politycznym tego porozumienia szukałem. Wierzę głęboko, że dialog jest płaszczyzną, na której wypracowuje się najlepsze rozwiązania - podkreślił.

 

Kandydat PiS zaznaczył, że postrzega rolę prezydenta jako arbitra na scenie politycznej i "kreatora i patrona dialogu z partnerami społecznymi dotyczącego spraw pracowniczych i spraw gospodarczych". - Chciałbym ten dialog kreować działając jako prezydent Rzeczypospolitej - zadeklarował.

 

Szef Solidarności Piotr Duda podkreślił, że od kilu lat "S" z OPZZ wspólnie walczą o prawa pracownicze. Zaznaczył, że kandydat PiS na każdym spotkaniu z wyborcami mówi o obniżeniu wieku emerytalnego, umowach śmieciowych, kwocie wolnej od podatku, podwyższeniu płacy minimalnej.

 

- Trzymam kciuki za Andrzeja. Wiem, że dzisiaj potrzebne są zmiany w ojczyźnie. Te zmiany gwarantuje Andrzej Duda - powiedział szef "S". Według niego Andrzej Duda jako prezydent gwarantuje normalny dialog ze związkami zawodowymi.

 

Przypomniał, że Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" udzieliła na początku maja poparcia kandydatowi PiS. Duda podpisał wówczas z Komisją Krajową "Umowę programową". Zawarte w niej są postulaty obniżenia wieku emerytalnego, wyeliminowania umów śmieciowych, podwyższenia płacy minimalnej.

 

Z kolei Jan Guz podkreślił, że problemów pracowniczych nierozwiązanych od lat jest bardzo wiele, a rząd nie odpowiada na postulaty związków. Zapowiedział na wtorek spotkanie władz OPZZ z Dudą. Kandydat PiS przyjął zaproszenie na rozmowę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.23

Liczba głosów:

86

 

 

Komentarze użytkowników (326)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~zorro 11:04:53 | 2015-05-27
Bronisław Komorowski razem z Tuskiem zafundowali kobietom pracę do 67 lat. Co na to polskie kobiety? Zagłosowały w połowie na Komorowskiego, dla którego puszysta kobieta to kaszalot.
To jest dopiero trafny wybór.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mrówka 10:20:23 | 2015-05-27
Wklejam bo temat na czasie a poniewaz jeszcze nie można pod tym adresem zamieścić komenatrza więc napiszę tutaj: wybieram niebo:-)

https://www.deon.pl/wiadomosci/komentarze-opinie/art,834,swieta-polityka.html

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~American 09:20:27 | 2015-05-27
New President of Poland. Enjoy.

http://9gag.com/gag/a9Lxqvj?ref=android.s.fb

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mrówka 07:54:53 | 2015-05-27
A nad głową pana A. Dudy U się przepołowiło i wyszła IDA czyli kobieta ciesząca się pomyślnością, bogata, błogosławiona. Może na myśl o takich właśnie kobietach Polkach pan Duda tajemniczo się uśmiecha;-)

Oceń 2 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Duduś 07:45:03 | 2015-05-27
http://www.docinek.com/tag/antoni%20macierewicz/4

UWAGA. Wchodzisz na własne ryzyko, można pęc !!

Oceń 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jasnowic 07:18:04 | 2015-05-27
Andrzej Duda was wyduda.
I to wkrótce..

Oceń 17 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mrówka 06:59:18 | 2015-05-27
Może komuś się przyda: synonimy słowa arogancki

agresywny, antypatyczny, awanturniczy, bandycki, barabrzyński, bez kultury, bez ogłady, bez wstydu, bezczelny, bezwstydny, brutalny, bufoński, buńczuczny, burkliwy, butny, chamowaty, chamski, chełpliwy, chucpiarski, chuligański, ciemny, cięty jak osa, cyniczny, czupurny, dęty, drwiący, dumny jak paw, gburliwy, gburowaty, niecenzuralny, nieprzyjemny, niesympatyczny, niewyparzony, obcesowy, obraźliwy, odpychający, opryskliwy, oszczerczy, plugawy, prześmiewczy, pyszałkowaty, rynsztokowy, szyderczy, ubliżający, wulgarny, wyniosły, zaczepny, zarozumiały, zdemoralizowany, zepsuty, źle wychowany

Oceń 18 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zatroskany 04:39:37 | 2015-05-27
Pan Duda wykształcony, zna języki, nie duka z kartki - no wszystko pięknie, ale czy potrafi ugotować bigos, a małżonka sprawić dzika?

Oceń 2 52 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~apel do WSIoków 02:20:56 | 2015-05-27
Kiedyś zwolennicy PiS popełniali wielki błąd pisząc o układzie, choć to słowo udało się WSIokom skompromitować. I czym więcej pisali o ukladach (przeważnie słusznie) tym więcej pogrążało się PiS. Nikt w porę nie zauważył, że trzeba zmienić język komunikacji.

Dziś, zwolennicy PO, nie zdają sobie sprawy, że durne i agresywne żarty z PiS pogrążają właśnie PO. Komorowski mówiący o zgodzie, a później grożący i dzielący. Ten obraz dzięki tej agresji długo nie zniknie.

Z czego oczywiście bardzo się ciesze i apleuje o więcej i więcej agresji. Przynajmniej do jesiennych wyborów. Sztabowcy Bronka i PO! Pomóżcie PiS i partii Kukiza wygrać wybory! Do boju!

Oceń 2 75 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zorro 02:13:43 | 2015-05-27
osiągnięcia prezydenta BK:
1.Przyprawił Światowidowi piątą twarz.
2.Chciał nas wyprowadzić z NATO
3.Umieścił Norwegię w UE
4.Chciał gaz łupkowy kopać łopatą
5.Dunki nazwał kaszalotami
6.Miał przyjemność przyjechać do powodzian
7.Zamiast "dzień dobry" mówi "dziękuję bardzo
8.Pomylił dług publiczny z deficytem budżetowym
9.Sadził dęby metodą archaiczną
10.Stwierdził,że oficerowie nie są żołnierzami
11.Pomylił słowa przysięgi
12.W Moskwie przypomniał Rosjanom naszą defiladę po zdobyciu Moskwy
13.W jednym zdaniu zrobił pięć błędów ortograficznych
14.Mylił się co do Konstytucji 3 V
15.Zabrał szampana królowej
16.Bigosowe pitolenie w USA, po którym świat omal nie zszedł ze śmiechu!
17.Publiczną radość polskiego prezydenta we Francji z tego, iż ta zbroi Rosję i sprzedaje im myśl techniczną. O ile radość z tego powodu może wyrażać prezydent FR, o tyle radość naszego była mega skandalem!
18. Ani słowa z sensem nie powie bez kartki
19. W Dzień Flagi zapraszał wszystkich do "marsza"
20. Francji gratulował, że była sojusznikiem Polski od pierwszego do ostatniego dnia II wojny światowej.
itp, itd...

Oceń 3 68 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?