Niemcy głównym europejskim partnerem Polski

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Niemcy są dzisiaj głównym europejskim partnerem Polski, trudno wyobrazić sobie Unię Europejską bez partnerstwa polsko-niemieckiego - powiedział Grzegorz Schetyna, który w czwartek przedstawia w Sejmie założenia polskiej polityki zagranicznej w 2015 roku.

 

Schetyna przypomniał, że 18 listopada 2015 roku będziemy obchodzić półwiecze listu biskupów polskich do biskupów niemieckich. - Gdy mowa o stosunkach z naszymi zachodnimi sąsiadami, bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy spadkobiercami dalekowzrocznej wizji politycznej i duchowej, zawartej w tym dokumencie - powiedział szef MSZ.

 

Jak ocenił, "Niemcy są dzisiaj głównym europejskim partnerem Polski". - Trudno byłoby wyobrazić sobie dziś współczesną nam Unię Europejską bez partnerstwa polsko-niemieckiego, wyrastającego z wielkiego gestu polskiego Kościoła katolickiego. Także w przyszłości orędzie biskupów powinno być źródłem inspiracji dla polskiego myślenia o Europie - podkreślił szef MSZ.

 

Schetyna poinformował, że za cztery dni odbędą się kolejne polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe, podczas których zostanie podpisana m.in. umowa o współpracy służb policyjnych.

 

Zdaniem szefa MSZ, ważnym forum współpracy z Niemcami i Francją pozostaje Trójkąt Weimarski. Wyraził nadzieję, że w najbliższych tygodniach we Francji odbędzie się szczyt Trójkąta Weimarskiego z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego, kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz prezydenta Francji Francoisa Hollande’a.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Prezydent Putin 14:51:42 | 2015-04-23
Dobrze moje trole, będzie podwyżka. Plecenie głupot, bzdur, mieszanie w głowach - podoba mi się to. Za dobre podjudzanie wypłacam podwójnie, więc starajcie się. Ropa trochę poszła w górę i mam kasę.

Oceń 1 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kaqis 13:55:14 | 2015-04-23
Niemcy po 1989 roku osiągnęły to wszystko w Europie i w Polsce czego nie udało się osiągnąć Hitlerowi. A ci,którym udało się zapanować nad nami z tego się cieszą i dalej nas pogrążają w tej ,,przyjaźni''.

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cyk 13:48:22 | 2015-04-23
Niemcy głównym partnerem?
Rzeczywiście, bez zakulisowego wsparcia Niemiec takie typy o rządzeniu krajem mogłyby sobie tylko pomarzyć. A tak siedzą sobie na najwyższych stołkach w zamian za niszczenie Polski i gorliwe wysługiwanie się Berlinowi.

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook