Stypendyści to żywy pomnik Jana Pawła II

(fot. PAP/Jakub Kamiński)

Stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" to żywy pomnik papieża Polaka - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas czwartkowego spotkania ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

 
W 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II prezydent wraz z małżonką Anną spotkali się w Belwederze ze stypendystami Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
 
"Staramy się w sposób radosny wracać do wspomnień z bolesnego wydarzenia, jakim była śmierć Jana Pawła II 10 lat temu" - powiedział Komorowski podczas spotkania. Szukamy - jak podkreślił - "wszystkiego dobrego, co może płynąć z tego doświadczenia".
 
Zastanawiamy się również - dodał prezydent - "na ile dzieło życia Jana Pawła II jest dziełem w dalszym ciągu trwałym i żywym". "Zastanawiamy się, co można zrobić, by dzieło życia papieża Polaka było trwałe" - zaznaczył. Jak zauważył, dzieło papieża żyje m.in. w jego encyklikach, w jego modlitwach, wystąpieniach, ale "jedną z najpiękniejszych form żywotności dzieła, są dzieła wymierzone w przyszłość".
 
"Stypendyści z Centrum Myśli Jana Pawła II i fundacji +Dzieło Nowego Tysiąclecia+ to żywy pomnik Jana Pawła II, wymierzony w przyszłość" - podkreślił prezydent. Stypendia - dodał - to przykład wspierania tych, którzy "mają ambicję, chcą lepszego, ciekawszego życia i chcą zdobywać kolejne etapy mądrości i wiedzy, a jednocześnie chcą zachować pamięć o świecie wartości, który nas kształtował, kształtuje i będzie kształtował przez najbliższe tysiąc lat".
 
Jak zaznaczył prezydent, stypendyści "żywą myśl Jana Pawła II zmieniają w żywe przedsięwzięcie". 
 
Jednym ze stypendystów jest Patryk Sztabiński, który gra na akordeonie. "Choć pierwsza była gitara, moją pasją stał się akordeon" - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami. "Myślę, że Jan Paweł II jest w każdym dniu ze mną. Zawsze staram się go wspominać. Inspiruje mnie jako człowiek" - zapewnił Sztabiński. Jak dodał, stypendium pokrywa znaczną część kosztów, które ponosi w związku z rozwojem swojej pasji.
 
Podobnie jest w przypadku rodzeństwa Uli i Piotra Zubków. "Pieniądze są potrzebne na wyjazdy na konkursy czy na nagrania" - zwróciła uwagę Ula. Jak powiedziała, ważna jest też myśl, że ktoś nam pomaga. "Zawsze przewija się myśl, że gdyby nie Jan Paweł II nie powstałyby te stypendia i wielu przedsięwzięć nie moglibyśmy zrealizować" - dodał Piotr. 
 
Centrum Myśli Jana Pawła II to samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy powołana w 2005 r. decyzją Rady m.st. Warszawy. Działalność rozpoczęło 1 kwietnia 2006 roku. Do zadań Centrum należy badanie, dokumentowanie i upowszechnianie nauczania Jana Pawła II.
 
Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" została powołana do życia w 2000 roku jako organizacja, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania papieża Jana Pawła II.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~rycho & zdzicho 20:02:52 | 2015-04-02
Centrum Myśli Jana Pawła II to ta PeOwska tuba propagująca ostatnio bilbord z hasłem - Komorowski Twój kandydat w codziennych wyborach, z PeOwskim prezesikiem Norbertem Szczepańskim od przyznanych przez Bufetową sprzecznych z prawem wynagrodzeń.
http://wws.org.pl/swoj-czlowiek-platformy/

Oceń 6 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wątpliwości rozwiane ! 18:35:04 | 2015-04-02
A to się Bredzisław Szogun wije i przykleja gdzie może.

Komorowski i Platformersi muszą przestać się podszywać pod katolików. Kościół nie akceptuje in vitro

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski rozwiewa wszelkie wątpliwości. Bronisław Komorowski nie może dłużej mamić obywateli swoim domniemanym katolicyzmem i np. twierdzeniami, że skoro jest „za życiem”, to i „za in vitro”. Katolik nie może głosować za in vitro. Jeśli to zrobi, sam wyklucza się z Kościoła, którego nauczania, chroniącego życie ludzkie, nie akceptuje.

http://wpolityce.pl/polityka/239463-watpliwosci-rozwiane-platforma-musi-przestac-sie-podszywac-po...

Konferencja Episkopatu Polski - Katolik a ustawa dotycząca in vitro

http://www.youtube.com/watch?v=_05yTZWAkpI

Oceń 9 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook