Wichury: 2,4 tys. interwencji straży

(fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Dwie osoby zostały poszkodowane w ciągu ostatniej doby w wyniku wichur, które przechodzą nad Polską - poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Strażacy interweniowali 2,4 tys. razy.

 

Frątczak podał, że przez dobę - do godz. 5.30 było 2 tys. 444 interwencji związanych z silną wichurą, z czego 1250 we wtorek. Najwięcej interwencji odnotowano w województwach: dolnośląskim - 768, lubuskim - 315, wielkopolskim - 249, opolskim - 200 i małopolskim - 180.

 

Dwie osoby poszkodowane zostały w miejscowości Sokołowsko w woj. dolnośląskim. Na samochód przewróciło się drzewo i dwie osoby zostały ranne - podał rzecznik.

 

W kraju uszkodzonych zostało w wyniku wichur ok. 400 budynków w mniejszym lub większym stopniu, w tym ponad 150 budynków mieszkalnych - wyliczał Frątczak. Najwięcej było ich w woj. dolnośląskim - 169, z czego 48 mieszkalnych - podał.

 

"Nadal prowadzone są kolejne interwencje w kraju, ten bilans na pewno się zmieni" - zaznaczył. Są tysiące połamanych drzew, zablokowanych było wiele ulic w miastach i dróg. W woj. dolnośląskim do zablokowania dróg doszło na drogach krajowych numer 3, 5 i 12. Trudna sytuacja w powiatach zgorzeleckim, lubańskim, oławskim i mieście Wrocławiu - podał.

 

W Henrykowie i Olszewie przeszła trąba powietrzna, uszkodzonych zostało 13 budynków w tym 3 budynki mieszkalne. Dwa budynki zostały całkowicie zniszczone - dodał.

 

Przypomniał, ze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed wiatrem drugiego stopnia dla pięciu województw - lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko pomorskiego i łódzkiego - tam wiatr może wiać w porywach do 100 km na godzinę - podkreślił.

 

Wspomóż Nas
Tagi: pogoda, wiachury

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?