Fundacja WOŚP pomoże przy ŚDM 2016

(fot. Grzegorz Wysocki / Foter / CC BY-SA)

Fundacja WOŚP jest w 90 proc. przygotowana logistycznie do organizacji 21. Przystanku Woodstock - zapewnił we wtorek szef fundacji Jerzy Owsiak. Zapowiedział, że w 2016 roku festiwal odbędzie się w połowie lipca, a nie jak zawsze na przełomie lipca i sierpnia. Owsiak spotkał się we wtorek w Gorzowie Wlkp. z wojewodą lubuskim Katarzyną Osos i przedstawicielami podległych jej służb.

 

Rozmowy dotyczyły organizacji tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

 

Osos podkreśliła, że dla wojewody i wszystkich służb Przystanek Woodstock jest wielkim przedsięwzięciem organizacyjnym i logistycznym, angażującym tysiące osób. Zauważyła, że mimo skali imprezy jest ona bezpieczna. Poinformowała, że w poprzednich latach w zabezpieczeniu tej imprezy brało udział ok. 2 tys. przedstawicieli różnych służb czuwających nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom festiwalu.

 

- Potencjalne zagrożenie zawsze jest, dlatego musimy być w pełnej gotowości, przedsięwziąć środki, działania. Dlatego zapowiadam, że jak co roku wojewoda powoła zespół do spraw zabezpieczenia tej imprezy masowej i wierzę, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu (…), dobrej współpracy między nami, również i po tym Woodstocku będziemy mogli powiedzieć, że był bezpieczny - powiedziała Osos.

 

Podczas konferencji szef WOŚP poinformował, że przyszłoroczny 22. Przystanek Woodstock nie odbędzie się - jak dotąd - na przełomie lipca i sierpnia, ale w dniach 14-16 lipca. Powodem zmiany terminu są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (26-31 lipca), na które ma przyjechać papież Franciszek. - Organizatorzy tego spotkania zwrócili się do nas z prośbą o pomoc logistyczną. Mamy ludzi, którzy są świetnie wyszkoleni i pomysł na to, jak można zabezpieczyć takie miejsce - mówił Owsiak.

 

Podczas spotkania w urzędzie wojewódzkim Owsiak przekazał sprzęt ratujący i służący do ratowania życia. Lubuska PSP otrzymała od Fundacji WOŚP 50 fantomów do nauki pierwszej pomocy, a ochotnicy - torby ratownicze z zestawami do tlenoterapii. Wśród prezentów były też nosze ortopedyczne.

 

W tegorocznej edycji festiwalu zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Wystąpią m. in. Black Label Society, Within Temptation, Shaka Ponk, Eluveitie, Congo Natty, Cannailles, Mela Koteluk, Scarecrow, Mrozu, Proletaryat, Voo Voo i Illusion, którego koncert otworzy festiwal.

 

Przystanek to nie tylko koncerty, ale także szereg wydarzeń towarzyszących, w tym happeningi i spotkania z postaciami polskiej kultury, mediów i polityki w ramach działań Akademii Sztuk Przepięknych. Wśród gości będzie m.in. zwycięzca Rajdu Dakar w kat. quadów Rafał Sonik. W przeddzień oficjalnego otwarcia festiwalu odbędzie się koncert Urszuli, która zaśpiewa m.in. utwory z wydanej w 1996 roku płyty "Biała droga".

 

Organizatorzy szacują, że w 2014 roku w Woodstock uczestniczyło ok. 750 tys. ludzi, a około 500 tys. mieszkało na terenie festiwalowym. Wśród gości imprezy było ok. 100 tys. obcokrajowców, głównie obywateli Niemiec.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

32

 

 

Komentarze użytkowników (14)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ewagriusz 18:32:32 | 2015-05-23
no to pozamiatane
po ostatnich wypowiedziach Gocłowskiego i po tej wiadomości zaczynam się czuć jak w czasch Borgiów

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Rysiek 13:17:28 | 2015-04-01
Owsiak to palant.

Oceń 4 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 11:21:33 | 2015-04-01
Gdyby oba wydarzenia odbywały się w tym samym terminie, nie można byłoby uznać, że ta sama młodzież uczestniczy Przystanku Woodstock i w ŚDM…

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Duszpasterz 10:16:00 | 2015-04-01
Owsiak będzie matrychę rozdawał.
Pomoc jakiej nam nie potrzeba. 
Owsiak to antymoralista.
Wara od ŚDM 2016r.

Oceń 8 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dereto 09:08:01 | 2015-04-01
Precz z Owsiakjugend ! Nasza polska młodzież ma być czysta pod każdym względem.

Oceń 8 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~!! 01:51:56 | 2015-04-01
"Organizatorzy tego spotkania zwrócili się do nas z prośbą o pomoc logistyczną. Mamy ludzi, którzy są świetnie wyszkoleni i pomysł na to, jak można zabezpieczyć takie miejsce"

ROTFL

Prima Aprilis

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wash&go 01:17:43 | 2015-04-01
No i będziemy mieli logistycznie przygotowane Światowe Dni Młodzieży jak Przystanek Woodstock... z taplaniem w błocie napranych wiernych w trakcie koncelebry

Oceń 14 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wu 22:20:45 | 2015-03-31
Może jeszcze dorzucić do tego rozdawanie na ŚDM darmowych prezerwatyw? ( np. z dedykacją od Franciszka i wstążeczką od Owsiaka )

Oceń 16 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dorrols 20:34:22 | 2015-03-31
Wciskanie się Owsiaka w ŚDM można  skomentować starym przysłowiem - ,,Diabeł ubrał ornat i na Mszę ogonem dzwoni''.

Oceń 20 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kocuś 20:23:24 | 2015-03-31
Pod pozorem ŚDM reklamujecie nam spęd dewiacyjnej imprezy na której Polaków tapla się w błocie jak zwierzęta. O innych wynaturzeniach nie wspomnę. I za to wszystko płacą Polacy...

Oceń 21 9 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook