Kopacz rozmawiała z szefem rządu Ukrainy

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Marcowy szczyt Unii Europejskiej oraz unijna polityka wschodnia były tematem środowej, telefonicznej rozmowy premier Ewy Kopacz z szefem ukraińskiego rządu Arsenijem Jaceniukiem - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

 

Jak zaznaczono w komunikacie CIR, tematem rozmowy Kopacz i Jaceniuka "było niedawne nieformalne posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli poświęcone m.in. polityce wschodniej Unii Europejskiej". Premier Jaceniuk - podkreślono - "poinformował szefową polskiego rządu o bieżącej sytuacji na Ukrainie".

 

Premierzy Polski i Ukrainy omówili także "kwestie związane z zadeklarowanym w czasie styczniowej wizyty premier Kopacz w Kijowie kredytem dla Ukrainy w wysokości do 100 mln euro". Jak dodano, celem kredytu "miałoby być wsparcie ukraińskiej gospodarki i wzmocnienie relacji gospodarczych między oboma krajami".

 

Kopacz i Jaceniuk uzgodnili dalsze robocze kontakty w sprawie współpracy dwustronnej - dodano w komunikacie.

 

Podczas ubiegłotygodniowego szczytu przywódcy państw UE zasygnalizowali, że utrzymają sankcje gospodarcze wobec Rosji do czasu pełnego wdrożenia porozumienia o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy, uzgodnionego w lutym w Mińsku. Jest to zapowiedź przedłużenia sankcji do końca roku. Taki zapis znalazł się w dokumencie końcowym z obrad szczytu UE. Zarekomendowali go wspólnie pozostałym przywódcom unijnym szef RE Donald Tusk, kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Francois Hollande.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.11

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~pp9 19:03:39 | 2015-03-25
szkoda że nie z kolejarzami...

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~iwinda 18:58:51 | 2015-03-25
Dla biednych polskich dzieci, umierających w kolejkach do lekarzy chorych i cierpiących oraz emerytów nie ma pieniędzy ale dla banderowskich awanturników ukraińskich ,,nasz'' rząd ma pieniądze. Tak wygląda wmawiana nam wolność,demokracja i dobrobyt - ,,By żyło się lepiej''...ale nie Polakom.

Oceń 1 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook