Na Ukrainie walczą Polacy po obu stronach

(fot. PAP/EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Kilku Polaków walczy na Ukrainie po stronie separatystów, ok. 10 po stronie ukraińskiej - powiedział PAP Marek Opioła (PiS), po posiedzeniu sejmowej komisji ds. służb specjalnych, która zapoznała się z informacjami SWW, AW i OSW nt. sytuacji na Ukrainie.

 

Speckomisja rozmawiała w czwartek z szefem Służby Wywiadu Wojskowego gen. Radosławem Kujawą oraz przedstawicielami Agencji Wywiadu i Ośrodka Studiów Wschodnich.

"Omówiliśmy obecną sytuację i prognozy tego, co może się wydarzyć" - powiedział Opioła. Dodał, że z informacji przekazanych posłom wynika, iż po stronie separatystów "na palcach jednej ręki" można policzyć te osoby z Polski, które zaangażowały się w walkach.

 

"Ze strony realnych władz ukraińskich i batalionów ochotniczych sprawa jest trudna do zweryfikowania, bo są to osoby, które są mniejszością ukraińską w Polsce, czy studiowały w Polsce, mają polskie paszporty" - mówił. "Oblicza się, że może to być ok. 10 osób" - dodał.

 

Zaznaczył, że komisja analizuje rozwój sytuacji na Ukrainie systematycznie, również za dwa tygodnie wysłucha informacji w tej sprawie ze strony Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Polacy nie mogą słu­żyć w obcej armii; taki czyn zagrożony jest karą więzienia od 3 mie­się­cy do lat 5.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook