A. Duda: "Polskie państwo wymaga naprawy"

(fot. PAP/Adam Warżawa)

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda powiedział we wtorek w Braniewie (Warmińsko-mazurskie), że państwo polskie wymaga naprawy w bardzo wielu obszarach. Jak przekonywał, jest to wniosek ze spotkań, które odbył dotychczas z wyborcami w 120 powiatach.

 

Duda przypomniał, że w czasie trwającej pięć miesięcy kampanii wyborczej zamierza spotkać się z wyborcami "we wszystkich zakątkach kraju". Jak mówił, dotychczas odwiedził ok. 120 z ponad 300 powiatów w Polsce. Jego zdaniem na spotkania przychodzi coraz więcej osób, a dyskusje są coraz bardziej żarliwe.

 

- Nie mam wątpliwości już teraz, na tym etapie, kiedy troszkę ponad jedna trzecia tej drogi jest za mną, że państwo polskie wymaga dzisiaj naprawy w bardzo wielu obszarach i że to oczekiwanie uczciwego, rzetelnego działania przede wszystkim dla polskiego społeczeństwa jest naprawdę ogromne - mówił kandydat PiS do ponad 200 wyborców zebranych w braniewskim centrum kultury.

 

Wcześniej Duda odwiedził miejscowy klasztor sióstr katarzynek, gdzie - jak poinformował PAP szef jego kampanii w okręgu elbląskim poseł Leonard Krasulski - spotkał się z zakonnicami i proboszczami z całego powiatu.

 

Na spotkaniu z mieszkańcami kandydat PiS mówił, że cieszy się, iż na trasie jego kampanii wyborczej znalazło się Braniewo, które określił jako "północno-wschodnią rubież naszego kraju", ze względu na bliskość granicy z obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.

 

Przekonywał o potrzebie zmiany polskiej polityki obronnej, wzmocnienia armii i przemysłu zbrojeniowego. Krytykował ograniczanie w poprzednich latach wydatków na te cele, na co - jego zdaniem - nie reagował prezydent Bronisław Komorowski. Jak mówił, nie jest w stanie zrozumieć "polityki, która polega na likwidacji jednostek wojskowych znajdujących się przy polskiej granicy wschodniej". Jego zdaniem miało to miejsce również w Braniewie.

 

Według Dudy takie jednostki wojskowe powinny się rozwijać, być doposażane i to tutaj powinno odbywać się szkolenie najlepiej przygotowanych polskich żołnierzy. Jak ocenił, to wystarczy, żeby Polacy poczuli się w swoim kraju bezpiecznie.

 

- To tutejsze oddziały, wzdłuż granicy NATO i UE powinny być tymi, które wzbudzają największy respekt, które faktycznie mają potężne zdolności bojowe. Nasi potencjalni przeciwnicy, którzy mieliby jakieś zakusy, co do atakowania naszego kraju, powinni wiedzieć, że te jednostki są na tyle bitne, sprawne i dobrze wyposażone, że się to po prostu nie opłaca - podkreślił polityk.

 

Kandydat PiS zaznaczył w swoim wystąpieniu, że ubiega się o urząd, a nie o tytuł prezydenta RP. Przypomniał swoją wizję prezydentury i główne punkty umowy programowej, którą chce zawrzeć z Polakami. Obiecywał m.in. wsparcie młodych, rodzin i przedsiębiorczości, cofnięcie reformy podnoszącej wiek emerytalny, zmiany w szkolnictwie i odbudowę polskiego przemysłu.

 

We wtorek Duda odwiedza woj. warmińsko-mazurskie. Poza Braniewem spotyka się z wyborcami także w Bartoszycach, Lidzbarku Warmińskim, Kętrzynie, Giżycku i Węgorzewie.

 

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.14

Liczba głosów:

42

 

 

Komentarze użytkowników (22)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~jotel 18:05:58 | 2015-03-05
To w Braniewie nie ma dużej jednostki i to niezłej ? Oj Duda, Duda.....
A trzymanie jednostek tuż przy granicy to po co? Żeby komuś było łatwiej? Bezsens.....

Oceń 3 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leon 16:38:51 | 2015-03-05
Ostatnia nadzieja dla Polski i Polaków w p. A. Dudzie. Układ zorientował się, że jego kłamstwa o twarzy PO i PSL są już nieskuteczne, Komorowski jak onegdaj Breżniew, już zupełnie odjechał, palikociarnia się nie sprawdziła, więc wypuszcza pożytecznych idiotów po prawej stronie. Wszystko aby tow. Komorowski dalej hańbił godność prezydenta.

Oceń 9 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Krisi 12:54:34 | 2015-03-05
Moje refleksje dotyczące odmówienia przez Komorowskiego wziecia udziału w debacie: Ten Pan chyba mocno przecenia swoje możlwiości. Nie może stawiać się wyzej nad innymi kandydatami i stwierdzać, że jako jedyny ma przywilej żeby nie wziąć udziału w debacie. Takie zachowanie przedstawia go w złym świetle, jeszzce te tłumaczenia, które są nie do przyjęcia. Boi się i tyle! Skoro się zgłosił na kandydata to niech stosuje się do zaleceń i postępuje według jakiś zasad. Jeżeli jednak tak chce to jego sprawa, przynajmniej Duda na tym skorzysta! 

Oceń 7 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~1111111111111111111111111 21:16:20 | 2015-03-04
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dwóch graczy, którzy rozdają karty w rozdaniu o fotel prezydenta RP to Bronisław Komorowski i Andrzej Duda. Dziennikarze "Rzeczpospolitej" dokładnie przyjrzeli się propozycjom kandydata PiS. Okazuje się, że przedwyborcze obietnice Andrzeja Duda kosztowałaby miliardy. Jeśli zostałby prezydentem i zdecydowałby się dotrzymać słowa, w ciągu 5 lat jego prezydentury Polska musiałaby wydać ok. 250 mld zł!
Radosna twórczość Pana Dudy trwa do końca kampanii idąc śladami prezesa może dojść do bilionów czy trylionów (to pewnie bez różnicy)

Oceń 2 18 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jowita 16:11:00 | 2015-03-04
No proszę jak to niektórzy sprytnie zachęcają do głosowania na Bredzisława, aby ten osobnik w pierwszej turze już wygrał ! To tak tylko z głupoty ? Czy też to jakaś nowa odmiana dyspozycyjnego leminga ze sztabu WSI-Komorowskiego ? Z palikociarnią onegdaj nie wyszło, to może tym razem się uda. Szczwany to sposób internetowej kampanii wyborczej tow. bula & co.

Oceń 11 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Paweł 10:53:56 | 2015-03-04
Żadnego głosu na ludzi z tzw. grupy celebrytów okrągłego stołu!

Ja głosuję na Grzegorza Brauna.

Oceń 1 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~polskifeniks 23:58:55 | 2015-03-03
Stańmy za Andrzejem Dudą MUREM.
Pokonajmy tych POpaprańców wrógów POLSKI.
Nadeszła wielkopomna GODZINA VICTORII.
Stańmy wszyscy jak JEDEN mąż i wyrzućmy z Naszej Ojczyzny ich wrogów, którzy ukrywają się pod zmienionymi nazwiskami i życiorysamj.
Nie ma innej możliwości jak pospolite ruszenie sumień.

Oceń 21 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~111111111111111111111111111111 20:12:46 | 2015-03-03
To tak jakby ślusarz chciał naprawiać komputer NASA :)Żeby chciał spróbować , oczywiście wolno mu chcieć .

Oceń 5 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~klups 20:03:13 | 2015-03-03
Problem jest w tym,że Polski nie naprawią ci,którzy do tej pory ją niszczyli,psuli i deprawowali a do tych wszystkich należy także partia pana Dudy i on sam. Dopóki Polską nie zaczną rządzić i kierować Polacy o poglądach i przekonaniach narodowych,to wszelkie takie zapewnienia kandydatów spod znaku PO,PiS,PSL,SLD,TR i tzw.niezależnych należy włożyć między bajki.

Oceń 6 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?