Komorowski: będziemy wspierać Ukrainę

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

Będziemy wspierać Ukrainę, wspomagać ją na arenie międzynarodowej i poszukiwać możliwości pokojowego rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Prezydent był pytany o to, czy w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie, polityka zagraniczna nie powinna być wyłączona ze sporu wewnątrz kraju. "To byłaby idea, do której warto dążyć, ale realizm podpowiada i doświadczenie, że jest to wręcz niemożliwe" - ocenił Komorowski.

 

"Ale to, co wydaje się być możliwe i o co - nie ukrywam - prosiłem i co sugerowałem, także na posiedzeniu RBN, to powściągnięcie nadmiernych pokus, by dla potrzeb walki politycznej czy walki wyborczej w sposób pochopny i szkodliwy dla państwa polskiego kwestionować politykę państwa polskiego w sprawach, które wydawały się do momentu rozpoczęcia kampanii przedmiotem niepisanego, ale rzeczywistego politycznego konsensusu" - podkreślił prezydent.

 

Jak dodał, wcześniej koncepcja polskiej pomocy dla Ukrainy była "powszechnie akceptowana"

 

Prezydent ocenił, że w "okresie stanu gorączkowego", jakim jest kampania wyborcza, pojawiają się "dziwne sugestie", by poważnie rozważyć wysłanie polskich żołnierzy do Donbasu. Według Komorowskiego takie pomysły "odbiegają daleko od polskiej praktyki politycznej" ws. Ukrainy, wobec której - jak dotąd - nie słyszał sprzeciwu.

 

Komorowski zaznaczył, że z niepokojem przyjmuje też próby "wymuszania na państwie polskim korekty jasnej deklaracji dotyczącej kwestii tak delikatnej i trudnej jak kwestia broni". Przypomniał, że Polska nie zapowiadała dostaw uzbrojenia dla Ukrainy, a jeśli chodzi o jej sprzedaż, to nie istnieją żadne formalne ograniczenia.

 

Dodał, że oficjalna linia polskiego państwa zakłada wspieranie Ukrainy, wspomaganie jej na arenie międzynarodowej i poszukiwanie możliwości pokojowego rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

 

W środę kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda mówił podczas briefingu w Warszawie, że brakuje naszej aktywności ws. Ukrainy, a Polska płynie w głównym nurcie polityki europejskiej zamiast nadawać jej kierunek. Dodał, że oczekuje większej aktywności m.in. prezydenta w tej sprawie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~obłuda AD 2015 12:19:33 | 2015-02-19
bardzo ważny wywiad z prof. Romualdem Szeremietiewem

http://www.youtube.com/watch?v=0eiIZVaZ0fY

Oceń 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kamyk 19:31:41 | 2015-02-18
KOGO TA POLSKA WYBIERA.
PRZECIEŻ TO CYNIK I  HIPOKRYTA.Ten człowiek budzi we mnie odrazę.

Oceń 8 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:23:16 | 2015-02-18
Wspierajcie tych banderowców za swoje prywatne pieniędze, a nie za pieniądze podatników.

Oceń 3 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 18:01:52 | 2015-02-18
Komorowski: będziemy wspierać Ukrainę.
Tak jak wszyscy inni i tak jak dotąd!
Ukraina własnie jest zabijana, a możni tego świata bez przerwy mówią i mówią, głównie o konieczności mówienia. Analogia do Hitlera i 1938/39 jest oczywista
Kto to powiedział? "Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły".

Oceń 16 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jac 17:37:51 | 2015-02-18
Kto przy zdrowych zmysłach w ogóle bierze pod uwagę/słucha wypowiedzi osobników tej formacji, kłamców i cwaniaków, którzy nic dobrego dla Polski i Polaków nie zrobili od lat!!!

Tzw. „prezydent” Bronek powiedział na dzisiejszej „konferencji”, że Polacy muszą co jakiś czas słyszeć, że są bezpieczni, bo to im się należy... Tłumacząc to z bronkowego na nasze: musimy Polakom wmówić,że są bezpieczni, bo jak się dowiedzą prawdy, to się mogą wystraszyć, a nawet zdenerwować. „Pani” „premier” KŁAPACZ już dała niezawodne wskazówki: dzieci za rączkę, ryglować drzwi i okna.

Oceń 12 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zelekj 15:40:03 | 2015-02-18
Mam nadzieje, ze Komorowski rozumial to o czym mowil. Mozna bylo odniesc wrazenie jakby czekal tylko na to jedno pytanie (przy ktorym sie niesmacznie skrzywil, jak uczen ze szkoly podstawowej, obrazony na kolege z lawki), pytanie tzw. dziennikarki "kol-zal". Duzo slow, a wlasciwie "belkot". Informacji "0". W czym przyszly wyborca ma sie wlasciwie orientowac? Byc moze tylko w tym, ze osoba, ktora, niestety piastuje ten Urzad, nie lubi Dudy. I to bylo chyba wszystko, co Bronislaw chcial powiedziec.

Oceń 13 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ucz się bronek 14:55:30 | 2015-02-18
Andrzej Duda: Rozmowy ws. Ukrainy bez Komorowskiego i Tuska

http://www.youtube.com/watch?v=N-dK80BRtuE

Oceń 14 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~<...> 14:31:30 | 2015-02-18
Ukraina w cieniu kampanii wyborczej.
Co chce zrobić Komorowski, bo ciągle zmienia zdanie

Mimo publicznie wypowiedzianych słów o solidarności z Ukrainą Bronisław Komorowski unika deklaracji co do wysłania broni naszemu sąsiadowi. – Na razie nikt nie sprzedaje polskiej broni, a i Ukraińcy nie bardzo mają za co ją kupić – stwierdził prezydent. Jednocześnie stanowczo zaprzeczył, by nasz kraj miał wziąć udział w działaniach NATO, mimo że tydzień temu przekonywał, iż „Polska powinna uczestniczyć w koalicyjnych misjach wojskowych”.
http://niezalezna.pl/64306-ukraina-w-cieniu-kampanii-wyborczej-co-chce-zrobic-komorowski-bo-ciagl...

Oceń 14 5 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook