CIR: premier przyjęła kolejne dymisje

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisje dwóch wiceministrów zdrowia: Cezarego Rzemka i Aleksandra Soplińskiego oraz wiceminister sportu i turystyki Katarzyny Sobierajskiej - poinformował w piątek CIR. To kolejne dymisje związane z dokonywanym przez premier przeglądem resortów.

 

Przyjęcie dymisji zostało uzgodnione z właściwymi ministrami - podano w piątkowym komunikacie CIR.

 

Piątkowe dymisje są już kolejnymi - w czwartek premier przyjęła dymisje czterech wiceministrów infrastruktury i rozwoju.

 

Zdymisjonowany w piątek Cezary Rzemek był wiceministrem zdrowia od maja 2009 r. W resorcie odpowiadał m.in. za finanse, nadzór i kontrolę oraz system ratownictwa medycznego.

 

Z kolei Aleksander Sopliński pełnił funkcję wiceministra zdrowia od lutego 2012 r. W MZ był przedstawicielem PSL. Do jego zadań należał nadzór nad departamentem matki i dziecka, departamentem nauki i szkolnictwa wyższego oraz departamentem pielęgniarek i położnych.

 

Jak poinformował CIR, premier przyjęła także dymisję wiceminister sportu i turystyki Katarzyny Sobierajskiej. Sobierajska na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie sportu została powołana 5 lutego 2008 roku.

 

Przegląd resortów premier Ewa Kopacz rozpoczęła pod koniec października. Po objęciu funkcji zapowiadała, że odwiedzi ministerstwa i będzie rozmawiać z ich kierownictwami; na tej podstawie miała ocenić przydatność poszczególnych wiceministrów.

 

Dotychczas w ramach przeglądu Kopacz odwiedziła resorty: finansów, spraw zagranicznych, obrony narodowej, sprawiedliwości, zdrowia, administracji i cyfryzacji, infrastruktury i rozwoju. Z kierownictwem ministerstwa zdrowia premier spotkała się 4 grudnia.

 

W czwartek premier przyjęła dymisje wiceministrów z resorcie infrastruktury i rozwoju: Zbigniewa Klepackiego, Marcina Kubiaka, Adama Zdziebły i Janusza Żbika. W piątek premier poinformowała, że ma już kandydatów na nowych wiceministrów w tym resorcie. Dodała, że są to osoby z doświadczeniem, które będą miały bardzo konkretne zadania do wypełnienia.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.25

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook