SLD drugą siłą polityczną w miastach

(fot. Adrian Grycuk / CC-BY-SA-3.0-pl)

SLD jest drugą siłą polityczną, po Platformie Obywatelskiej, w miastach prezydenckich - powiedział szef Sojuszu Leszek Miller. Według polityków Sojuszu, kandydaci lewicy - startujący z komitetu SLD Lewica Razem lub popierani przez Sojusz - będą rządzić w 15 miastach prezydenckich.

 

Miller powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie, że po listopadowych wyborach samorządowych SLD jest na drugim miejscu, jeśli chodzi o władzę w miastach prezydenckich. "SLD jest drugą siłą w miastach prezydenckich i bardzo się z tego powodu cieszymy" - podkreślił lider SLD.

 

Sekretarz generalny Sojuszu Krzysztof Gawkowski ocenił, że II tura wyborów samorządowych, to sukces SLD. "Sojusz jest drugą siłą w miastach prezydenckich, zaraz po Platformie, zdobyliśmy nowe przyczółki, m.in. Świdnicę, Mielec, Ostrów Wielkopolski" - zaznaczył.

 

Gawkowski podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię komitetu SLD Lewica Razem. "SLD jest drugą siłą w samorządzie, może powiedzieć, że to jest sukces, który pokazuje 15 prezydentów i prezydentek (popieranych w wyborach przez Sojusz)" - powiedział polityk SLD.

 

Zapowiedział też, że w wielu miejscach w Polsce, SLD będzie tworzył koalicje wyborcze; ma o tym informować w ciągu najbliższych dni.

 

Kandydaci startujący z komitetu SLD Lewica Razem lub popierani przez Sojusz wygrali wybory na prezydentów m.in. w: Częstochowie, Krakowie, Rzeszowie, Świdnicy, Mielcu, Ostrowie Wielkopolskim, Chełmie, Głogowie, Koninie i Świnoujściu.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~? 17:15:43 | 2014-12-01
Ciekawe jak to policzyli skoro prezydent Krakowa ich wyśmiał.

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook