Kaczyński o dowodach na fałszowanie wyborów

(fot. PAP/Jakub Kamiński)

Do sądów trafiają protesty wyborcze, w których są dowody na sfałszowanie wyborów samorządowych - powiedział w czwartek w Częstochowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, część z tych dowodów "trzeba interpretować", ale po tej interpretacji "też są zupełnie oczywiste".

 
Kaczyński był w czwartek pytany w Częstochowie, jakie ma konkretne dowody, że wybory zostały sfałszowane i czy w związku z tym sprawą nie powinna zająć się prokuratura i go przesłuchać.
 
"Jest procedura tutaj przewidziana i ta procedura nie przewiduje prokuratury, tylko przewiduje zgłaszanie odpowiednich protestów do sądów. Te protesty są składane. Proszę tutaj o cierpliwość, tam jest bardzo wiele dowodów - i takich minidowodów, i takich, które odnoszą się co prawda do pewnych kwestii, które trzeba interpretować, ale które po tej interpretacji też są zupełnie oczywiste" - odpowiedział lider PiS.
 
Za niemożliwą uznał np. taką sytuację, że w jednym z powiatów na kandydatów do władz powiatowych z PiS padło 13 tys. głosów, a na kandydatów do sejmiku wojewódzkiego - 6 tys. "Pewna różnica między tymi wielkościami jest możliwa, ale ona w żadnym wypadku nie może być taka" - ocenił Kaczyński.
 
"Tu się musiało coś stać i takich przykładów jest bardzo wiele" - dodał. Zaznaczył, że "inne sprawy są przedstawiane przed sądami". Zapewnił, że ciekawość pytających o te kwestie "zostanie zaspokojona".
 
Kaczyński powiedział w środę na sali sejmowej, że wybory samorządowe zostały sfałszowane. W odpowiedzi na słowa Kaczyńskiego głos w Sejmie zabrał szef klubu PO Rafał Grupiński, który zaznaczył, że od osoby takiej jak Kaczyński oczekiwałby większej odpowiedzialności za państwo oraz porządek konstytucyjny.
 
Odpowiadając Grupińskiemu, prezes PiS powiedział: "Jeśli pan uważa, że jedynym mankamentem była awaria systemu informatycznego (...), to pan żyje najwyraźniej w jakiejś innej rzeczywistości. Ja wiem, że was to boli, ale sfałszowaliście wybory".
 
Klub PO złożył wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie Kaczyńskiego.
 
Prezes PiS mówił też w czwartek w Częstochowie, że obecne wybory samorządowe mają różne konteksty, "w tym ten fatalny kontekst związany z liczeniem głosów, z tymi wszystkimi nadużyciami, które się z tym wiążą". Jeden z kolejnych kontekstów nazwał "kulturowo-politycznym".
 
"Chciałbym zapytać tych wszystkich, którzy rozważają głosowanie na kandydatów Platformy Obywatelskiej, czy chcą być razem z Jerzym Urbanem" - mówił Kaczyński. "Młodszym wyjaśniam, że to był wyjątkowo perfidny rzecznik dyktatury Jaruzelskiego, człowiek, który - można powiedzieć - doprowadził do doskonałości system oszukiwania społeczeństwa, a jednocześnie takiego nieustannego kpienia sobie ze społeczeństwa, szczególnie kpienia sobie z tych wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę i którzy w końcu jednak - przy wszystkich zastrzeżeniach do tego, co się w ciągu ostatnich 25 lat w Polsce działo - zwyciężyli" - dodał.
 
Kaczyński wskazał, że chodzi o niedawną deklarację Urbana, że zagłosuje on na PO, przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Lider PiS nazwał ją jeszcze "jednym argumentem" dla tych, "którzy nie mają wątpliwości, na kogo trzeba głosować, tylko - czasem może po tym wszystkim, co się zdarzyło - mają wątpliwości, czy warto".
 
"Warto przypomnieć, że warto, że trzeba, że koniecznie trzeba i że ta deklaracja Jerzego Urbana to jest jeszcze jeden argument, żeby wziąć udział w tym głosowaniu i poprzeć kandydatów PiS" - uznał prezes tej partii.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.12

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (19)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ot, POlszewia 03:08:10 | 2014-11-28
Kolejne zafałszowane protokoły. Farsa wyborcza trwa…
Na jaw wychodzą kolejne nieścisłości w protokołach wyborczych. Do skompromitowanych województw śląskiego i zachodniopomorskiego dołączyło woj. opolskie. Tym razem pomylono się w dodawaniu głosów PiS-u.

Analizując protokół wyborczy z województwa opolskiego widać od razu że ktoś kombinował przy tworzeniu dokumentu. Przy okazji wyparowało 810 głosów dla Prawa i Sprawiedliwości. Region podzielony jest na pięć okręgów wyborczych. Analizując wyniki głosowania w okręgu 4 (w skład którego wchodzą powiaty Głubczycki, Prudnicki, Krapkowicki), zauważymy, że PiS otrzymało 9661 głosów. Liczba głosów oddanych dla poszczególnych kandydatów sumuje się do wpisanej wartości. Jednak chwilę później w protokole przy wyliczaniu mandatów znajduje się inna cyfra 8851.
http://niezalezna.pl/61839-kolejne-zafalszowane-protokoly-farsa-wyborcza-trwa

Rekordy głosów nieważnych tam gdzie wygrała koalicja PO-PSL. ZOBACZ MAPĘ
W tym roku powtórzyła się tendencja z wyborów samorządowych w 2010 r. Regiony Polski, gdzie wygrywała Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, to te części kraju, gdzie padały rekordy głosów nieważnych. W tym roku głosów nieważnych w wyborach władz sejmików było blisko 18 proc.

http://niezalezna.pl/61831-rekordy-glosow-niewaznych-tam-gdzie-wygrala-koalicja-po-psl-zobacz-mape

Oceń 5 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ali 03:02:36 | 2014-11-28
Jak poniżej widać, dzieciaczki POlszewii, bidusie staliniątka - w amoku zatrwożone o przyszłość korytka. Służby nie nadążają więc tym razem spuściły ze smyczy na fora swoje pociechy.

Oceń 6 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~uwaga~ 00:32:31 | 2014-11-28
Jarek do pięt Lechowi nie dorasta ...

Oceń 5 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Leszek C. 23:06:37 | 2014-11-27
Ciekawe, że ten lider polskich patriotów ma takie silnie semickie rysy. Nie wstyd mu udawać żarliwego katolika? Ale ja o czym innym: czy ten wybitny mąż stanu wie, jakiej inżynierii trzeba użyć by sfałszować wybory? Ruszcie mózgowniacami wielbiciele prezesa. Kit wam wciska każdego dnia, a powód jest jeden: dojść do władzy, by odegrać się na śmierci bliźniaka. Wiem, co piszę, bom sam bliźniak. 

Oceń 10 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~staku 22:16:40 | 2014-11-27
A co to Onet zamkli, że się tamtejsi komentatorzy tutaj zbiegli?

Oceń 15 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jasio 21:53:33 | 2014-11-27
czy Jarosław ma wszy?? czy też mendy???

Oceń 9 23 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zazas 21:52:50 | 2014-11-27
Jak mozna bezkarnie tyle lat jątrzyć, robic z gęby doopę, rany już tego karła nie można znieść. Policja psychiatryczna powinna go wsadzić na obserwację!!

Oceń 13 18 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~arti 21:45:11 | 2014-11-27
Pamiętam jak pan Sienkiewicz mówił na taśmach do pana Belki ze PiS ma 40%w sondażach i coś z tym trzeba zrobić. A kiedy w sondarzach albo w wyborach od kilku dobrych lat PiS miało 40%? Czyżby sondarze były też fałszowane? Przecierz nie gadali tak sobie to byly konkrety że pan Belka miał żucić pieniądze na giełdę.

Oceń 14 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~basia 21:36:19 | 2014-11-27
PRZY GŁUP

Oceń 12 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Krzysztof Kornatowicz 21:30:10 | 2014-11-27
A czy same wyniki wyborów nie są dostatecznymi , wystarczajacymi dowodami ?!  Krzysztof Kornatowicz

Oceń 5 8 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook