Kaczyński: władza musi słuchać ludzi i im służyć

(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Władza musi umieć słuchać ludzi i im służyć - podkreślił w poniedziałek w Gnieźnie (Wielkopolskie) Jarosław Kaczyński. Lider PiS poparł Krzysztofa Ostrowskiego, kandydata partii na prezydenta miasta.

 

W drugiej turze wyborów na prezydenta Gniezna Krzysztof Ostrowski zmierzy się z Tomaszem Budaszem (PO). Z rywalizacji odpadł rządzący miastem od 2006 r. prezydent Jacek Kowalski z SLD. "Naprawdę warto postawić na doktora Krzysztofa Ostrowskiego, na program solidarnego Gniezna. Przyszedł czas na zmianę. To miasto zasługuje na bardzo wiele" - powiedział Kaczyński.

 

Lider PiS w Gnieźnie nawiązał do historii miejsca w którym tworzyły się zręby polskiej państwowości i narodu polskiego.

 

"Naród to jest wspólnota, grupa ludzi, którzy mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. To wspólne odróżnia ich od innych. Wspólnota to jest grupa, gdzie obowiązuje zasada, którą ujmujemy słowem, które w polskiej, najnowszej historii uzyskało szczególne znaczenie. Tym słowem jest solidarność. Ta solidarność nie może się przejawiać tylko w deklaracjach" - powiedział.

 

"Władza publiczna musi postępować tak, by solidarność stała się faktem. By działania władzy odnosiły się do wszystkich i zapewniały wszystkim elementarne prawa: możliwość życia, możliwość rozwoju. Ale żeby coś zrobić, trzeba przyjąć pewną zasadę. Władza musi ludzi słuchać, wszystkich ludzi, także tych słabszych i musi im służyć" - dodał.

 

Kaczyński podkreślił, że idea słuchania i służenia zawarta jest w programie kandydata PiS na prezydenta Gniezna. "Takie postulaty, jak bezpłatna komunikacja publiczna, obniżenie czynszów komunalnych o 15 proc., zwiększenie wydatków na pomoc społeczną to są właśnie postulaty wynikające z zasady solidarności. Bo każde miasto to przede wszystkim ludzie" - mówił Kaczyński.

 

Jak podkreślił "władza musi być przede wszystkim dla zwykłych ludzi. Żeby tak było, trzeba kogoś, kto ma w sobie wiele empatii. Jest taki zawód, który - jeśli jest dobrze wykonywany - musi być związany z empatią szczególnie - to zawód lekarza. Nasz kandydat jest lekarzem. Krzysztof Ostrowski był też dwukrotnie starostą. Był starostą, którego Centrum im. Adama Smitha uznało za najlepszego starostę nie w Wielkopolsce, ale w Polsce".

 

Jarosław Kaczyński zachęcał wszystkich, by szli do wyborów.

 

"Z bardzo wysokiego szczebla, bo aż Prezydenta RP, padają takie słowa, że jak można kwestionować wynik wyborów w pierwszej rundzie i jednocześnie zachęcać do udziału w drugiej. Otóż nie dajcie się na to nabrać - to propaganda pewnej partii politycznej, która rządzi w Polsce od 7 lat. Chcą, żeby nasi zwolennicy nie poszli do wyborów. My wiemy co myśleć o tych wynikach, będziemy podejmowali wszelkie działania, ale idźcie do wyborów, poprzyjcie naszych kandydatów" - zaapelował Kaczyński.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.08

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~zielona wyspa POlszewii 00:20:08 | 2014-11-25
O polskiej biedzie i bezprawiu, które w prostej linii prowadzą do bezdomności lub współczesnego niewolnictwa, donosi niemiecki portal gospodarczy deutsche-wirtschafts-nachrichten.de

Niemiecki portal pisząc o współczesnych niewolnikach w Polsce twierdzi, że panująca u nas wielka bieda spycha ludzi w bezdomność i zmusza ich do podejmowania niewolniczej pracy. Im większa korupcja w danym kraju, tym łatwiej i szybciej rozwija się w tym miejscu niewolnictwo. Podobnie jest w przypadku, gdy nie funkcjonuje prawidłowo sądownictwo, dla obywateli nie ma normalnego dostępu do służby zdrowia, nie ma równego i swobodnego dostępu do zdobycia odpowiedniego wykształcenia, a zarobki ludzi nie pozwalają na godne życie.

Polska zajmuje w Unii Europejskiej niechlubne pierwsze miejsce w klasyfikacji występowania właśnie współczesnego niewolnictwa. Portal komentuje wyniki badań przeprowadzonych przez australijską fundacja humanitarną „Walk Free Foundation”, według której Polska zajmuje niechlubne, pierwsze miejsce w Unii Europejskiej w ilości tak zwanych „nowoczesnych niewolników, których jest u nas prawie 72 tys. W klasyfikacji wyprzedzamy Węgry czy Rumunię. Jako współczesne niewolnictwo fundacja uznaje oficjalne zatrudnianie ludzi z zarobkami niepokrywającym podstawowe potrzeby, przymusową pracę, handel ludźmi, wykorzystywanie seksualne w celach zarobkowych oraz przymusowe małżeństwa.
http://niezalezna.pl/61739-zielona-wyspa-z-niewolnikami

Oceń 7 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ot, POlszewia 23:53:48 | 2014-11-24
Znikające 30 tysięcy głosów na PiS - co się działo podczas wyborów na Śląsku

Wybory na Śląsku, a przede wszystkim liczenie oddanych głosów, to szokujący serial... Wojewódzka Komisja Wyborcza w Katowicach sporządziła dwa protokoły różniące się o ponad 130 tysiącami ważnych głosów. Teraz okazuje się, że "znikło" również 30 tysięcy głosów oddanych na PiS.
http://niezalezna.pl/61707-znikajace-30-tysiecy-glosow-na-pis-co-sie-dzialo-podczas-wyborow-na-sl...

Oceń 8 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~WSI i wpływ na wybory 23:39:17 | 2014-11-24
W III RP nic nie ma wpływu na wynik wyborów. Zwłaszcza same wybory !

Pomyłki PKW nie mają wpływu na wynik wyborów!

Naruszenia w komisjach wyborczych nie mają wpływu na wynik wyborów.

Zaginione karty nie mają wpływu na wynik wyborów.

Włamanie do serwera PKW nie ma wpływu na wynik wyborów.

Handel głosami nie ma wpływu na wynik wyborów.

Różnice w protokołach KW nie mają wpływu na wynik wyborów.

Peowszczyna i inne stowarzyszone autorytety i media w obronie tej parodii wyborczej tak pyskują, że okazuje się...że nawet gdyby jakiekolwiek wybory w Polsce były w sposób najbardziej ewidentny sfałszowane z publiczną transmisją na żywo, to i tak nic się nie da zrobić.

Oceń 15 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ja 20:55:16 | 2014-11-24
 Koleżanka znajomj była w komisji w Trzebini i zbulwersowana opowiadała o sytuacji przekupienia części komisji, której zadaniem było unieważniać głosy poprzez dopisanie drugiego krzyżyka  w przypadku zagłosowania na PiS!!!

Oceń 9 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook