Konstytucjonaliści w Pałacu Prezydenckim

(fot. Marc Ben Fatma - visit BFM.LU and like my FB page / Foter / CC BY-NC-ND)

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął w poniedziałek rano obecnego oraz byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego; będą dyskutować m.in. o możliwych zmianach w prawie w związku z wydarzeniami po wyborach samorządowych.

 

Prezydent - który w związku z sytuacją w kraju zrezygnował z wizyty w Japonii - ma się też we wtorek spotkać z szefem PKW. Jak zapowiadała szefowa prezydenckiego biura prasowego, po tym "przyjdzie czas na spotkania z liderami sił politycznych".

"Prezydent z prezesami TK zamierza porozmawiać o konstytucyjności możliwych projektów zmian w prawie wyborczym, o założeniach prezydenckiej inicjatywy dotyczącej kodeksu wyborczego oraz o propozycjach przedstawianych przez różne siły polityczne, zakładających skrócenie kadencji władz samorządowych lub powtórzenie wyborów, które na chwilę obecną wydają się niezgodne z konstytucją" - mówiła wcześniej Joanna Trzaska-Wieczorek.

 

Z postulatami skrócenia kadencji samorządów wybranych 16 listopada i przeprowadzenia nowych wyborów wystąpili Jarosław Kaczyński i Leszek Miller. Ich zdaniem nieprawidłowości podczas wyborów było zbyt dużo, by można było uznać ich rezultat.

W zeszłym tygodniu prezydent, po spotkaniu z szefami TK, SN i NSA, mówił, że nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów, na przykład przez lansowanie szkodliwej tezy o konieczności powtórzenia wyborów.

 

W piątek szef Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski podał się do dymisji; tak jak i reszta składu PKW. Z funkcji odejdą po drugiej turze wyborów, która odbędzie się 30 listopada.

 

W sobotę późnym wieczorem PKW podała, że najwięcej mandatów w sejmikach wojewódzkich zdobyła PO - 179, przed PiS - 171 i PSL - 157. Procentowo wybory wygrało PiS - 26,85 proc., przed PO -  26,36 proc. i PSL - 23,68 proc.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 15:58:27 | 2014-11-24
Skoro po raz kolejny - "Polacy, nic sie nie stało", to po co tak ważne spotkanie?

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Misiek 12:27:29 | 2014-11-24
Jkaś dziwna ta arytmetyka - procentowo wygrał PiS, ale mandatów ma więcej PO?!

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~polak 09:53:46 | 2014-11-24
Zróbcie coś bo Miller ma depresję!
http://arturprosty.blogspot.com/2014/11/leszek-miller-zaosna-karykatura-polityka.html

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?