Zatwierdzono kolejne protokoły

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Państwowa Komisja Wyborcza zatwierdziła protokoły z wyborów do sejmiku w kolejnych województwach; ogłoszenie oficjalnych wyników zależy od zatwierdzenia protokołów z pięciu województw. Nie jest wykluczone, że stanie się to jeszcze w sobotę.

 

Do sobotniego południa PKW zatwierdziła protokoły w kolejnych województwach: łódzkim, małopolskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Nie podano jednak wyników głosowania w tych województwach.

Jak dowiedziała się PAP w biurze prasowym PKW, jak dotąd nie zostały jeszcze zatwierdzone prze PKW protokoły z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego, lubuskiego, a także mazowieckiego i dolnośląskiego.

 

Na Dolnym Śląsku i Mazowszu głosów nie policzyły jeszcze komisje wojewódzkie. Mazowiecka Wojewódzka Komisja Wyborcza oczekuje w sobotę na korektę jednego protokołu z wyborów do sejmiku - z komisji w Płocku. Dopiero po tej korekcie możliwe będzie podanie wyników głosowania do sejmiku na Mazowszu.

 

Do piątkowego wieczora PKW zatwierdziła protokoły z wyborów do sejmików w czterech województwach: wielkopolskim, podlaskim, opolskim i lubelskim.

 

W piątek omyłkowo podano, że chodzi o województwo lubuskie. W sobotę służby prasowe PKW wyjaśniły, że PKW nie zatwierdziła jeszcze protokołu z lubuskiego, natomiast zatwierdziła protokół z lubelskiego, o czym wcześniej nie informowano.

Wiadomo, że PO wygrywa w siedmiu sejmikach, PiS - w pięciu; a PSL - w dwóch.

 

PO wygrała wybory do sejmiku województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego.

 

PiS zdobyło najwięcej mandatów w wyborach do sejmiku województwa podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, małopolskiego i łódzkiego.

 

PSL zwyciężyło w sejmiku województwa: świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 16:00:46 | 2014-11-22
A propos protokołów, ktoś zadał sobie trud aby bliżej sprawę opisać:

"(...) PODSTAWĄ FAŁSZOWANIA JEST BRAK LEGALNYCH I POWSTAŁYCH W SPOSÓB PRAWNY, SZYBKO SPORZĄDZONYCH, PROTOKOŁÓW WYBORCZYCH.
Mieliśmy w tych wyborach, po raz pierwszy w historii wyborów, w mistrzowski sposób skoordynowany, z jednej strony zapowiadany i faktyczny chaos a z drugiej zagwarantowany przez bardzo długi czas brak protokołów wyborczych w obwodowych komisjach wyborczych. (...)"
http://naszeblogi.pl/50816-ruskie-serwery-system-pkw-bezradnosc-i-wspoludzial-opozycji

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Republika Bananowa 15:55:11 | 2014-11-22
Skręcili wyniki wyborów, bo takie mamy niby państwo i demokrację...
To jest monopolizowanie władzy przez POPSL i destrukcja kraju.
Patrzą ludzie i władza przez palce na afery, korupcję i fałszerstwa.
Tała destrukcja państwa Polskiego od 10 lat. Państwo nam się rozsypuje a to zafundowała nam Platforma "obywatelska". Totalna erozja państwa, a odpowiedzialnośc ponosi za to ten, kto rządzi !!!

Oceń 4 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~POWTÓRZYĆ WYBORY 15:32:20 | 2014-11-22
Teraz to tymi protokołami mozna sie podetrzeć.

Oceń 6 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?