Premier Kopacz zabrała głos ws. wyborów

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Absolutnie wykluczam powtórne wybory - oświadczyła w piątek premier Ewa Kopacz odnosząc się do postulatu PiS i SLD. Wtargnięcie grupy protestujących do budynku PKW premier określiła jako skandal.

 

- Wykluczam absolutnie, że mają być powtórne wybory. Tylko ci, którzy nie znają polskiego prawa dzisiaj mogą tego rodzaju herezje głosić - powiedziała premier w Radiu Zet.

 

Dodała, że chciałaby, aby politycy zachowywali się odpowiedzialnie. - Chciałabym zaapelować tylko do części politycznej, bo Polacy zachowali się bardzo odpowiedzialnie i 16 listopada poszli do wyborów bardziej licznie niż kiedykolwiek. Natomiast politycy nie zdali tego wyborczego egzaminu. Politycy nie wiedzą jaki będzie wynik kontroli NIK, czy komisja wyborcza stanęła na wysokości zadania, aby zakończyć i bezkolizyjnie ogłosić wyniki tych wyborów. Dziś nie mając zakończonego procesu wyborczego politycy chcą wrócić do czasów, gdy Polacy chodzili do wyborów, a słuszne partie polityczne mówiły kto wygrał - podkreśliła Kopacz.

 

Premier zaznaczyła, że oczekuje na wyniki wyborów oraz wyniki kontroli. Pytana o wtargnięcie grupy protestujących do budynku PKW, odpowiedziała: - Niewątpliwie to, co wczoraj się wydarzyło jest skandalem, ale skandalem wywołanym pewnie nieodpowiedzialną postawą polityków.

 

Państwowa Komisja Wyborcza nie stanęła na wysokości zadania jeśli chodzi o liczenie głosów i podawanie w odpowiednim czasie wyników tych wyborów - dodała premier Ewa Kopacz.

 

- Nie mylmy niewydolności tej instytucji w liczeniu głosów i przekazywaniu tych informacji z fałszowaniem tych wyborów. Nie mylmy tych dwóch rzeczy - mówiła premier.

 

Podkreśliła, że to nie politycy mogą powiedzieć, czy wybory zostały sfałszowane czy nie.- O tym może zdecydować odpowiedni sąd okręgowy. Czy my dzisiaj podważamy wiarygodność takiej instytucji jak sąd? - pytała Kopacz.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.22

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Obywatel teoretycznego państwa 12:22:16 | 2014-11-21
Miał rację były minister Bartłomiej Sienkiewicz mówiąc, że państwo polskie istnieje tylko teoretycznie.

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marek 10:25:32 | 2014-11-21
Jako premier powinna wiedziec, że tylko sądy mogą unieważnic wybory a nie ona. Absolutnie to może wykluczyc siebie z rządzenia. To jest jakaś paranoja niby państwa !!! 

Oceń 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~panijuzdziekujemy 10:13:57 | 2014-11-21
skandalem proszę Pani to jest lekceważenie obywateli. Nie róbcie z ludzi durniów i nie zaklinajcie rzeczywistości. wstyd

Oceń 8 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook