Gronkiewicz-Waltz proponuje debatę Sasinowi

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaproponowała swojemu konkurentowi w walce o fotel prezydenta stolicy Jackowi Sasinowi (PiS), by w piątek spotkali się na debacie wyborczej. Jestem gotowy do rozmowy w każdym momencie - odpowiada Sasin.

 

Gronkiewicz-Waltz i Sasin przeszli do drugiej tury wyborów, która odbędzie się 30 listopada.

 

Walcząca o reelekcję prezydent Warszawy zapewniła na wtorkowej konferencji prasowej, że chce rozmawiać z Sasinem podczas debaty "rzetelnej i spokojnej".

 

"Dlatego zapraszam go na debatę o przyszłości Warszawy - w szczególności pod kątem, ale nie tylko - przyszłości związanej z miejscem Polski w Europie, miejscem Warszawy jako stolicy Polski w Europie w związku z przyszłą perspektywą budżetową i sposobem wykorzystania funduszy europejskich" - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

 

"Szczegóły ustalą nasze sztaby, a ja serdecznie zapraszam na piątek" - dodała prezydent Warszawy.

 

Sasin powiedział PAP, że przedstawiciele sztabów mają się spotkać w środę. Jak zapewnił, jest gotowy do rozmowy z Hanną Gronkiewicz-Waltz "w każdym momencie i na każdy temat". Debata powinna jednak dotyczyć wszystkich problemów warszawiaków, np. reprywatyzacji, a nie tylko - jak proponuje prezydent Warszawy - wydatkowania środków unijnych - powiedział Sasin.

 

Kandydat PiS uważa też, że dobrym pomysłem byłaby organizacja kilku debat, dotyczących najważniejszych dla warszawiaków spraw.

 

Sasin przypomniał także, że w czasie kampanii przed pierwszą turą proponował prezydent stolicy debatę, do której jednak nie doszło. Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk mówił wówczas, że prezydent nie unika debat, ale że mają one największy sens w drugiej turze wyborów.

 

Jak podała PKW, po podliczeniu 92,78 proc. protokołów w Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz uzyskała w wyborach na prezydenta stolicy 47,16 proc. głosów, a Jacek Sasin - 27,75 proc. Trzeci wynik uzyskał Piotr Guział - 8,57 proc. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.15

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Hania 15:43:37 | 2014-11-18
"(...) zapraszam go na debatę"   "Go"?  Fatalnie to brzmi w ustach "damy".

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook