Kopacz i Piechociński o wynikach wyborów

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Premier Ewa Kopacz i wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński rozmawiali w poniedziałek m.in. o wynikach wyborów samorządowych. Według Piechocińskiego zadeklarowana została gotowość do zawierania w pierwszej kolejności koalicji w samorządach z partnerem z koalicji rządowej.

 

Piechociński powiedział po spotkaniu PAP, że główne tematy rozmów z szefową rządu, to wyniki wyborów samorządowych, polityka bieżąca oraz prace Sejmu.

 

"Zadeklarowaliśmy też, że w pierwszej kolejności będziemy wchodzić w koalicje w samorządzie z naszym koalicjantem. To normalne i naturalne podejście, razem byliśmy dwie kadencje w samorządzie, a to były z pewnością udane kadencje dla Polski" - ocenił Piechociński.

 

Jak dodał, układanie większości w samorządach z opozycją, "to demontowanie stabilności Sejmu i rządu". "To byłoby zupełnie irracjonalne" - stwierdził lider PSL.

 

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych wciąż nie są znane. Z niedzielnego sondażu Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsatu wynika, że w skali kraju wyniki do sejmików wojewódzkich wygrał PiS uzyskując 31,5 proc. głosów. PO otrzymała 27,3 proc. poparcia. Na trzeci w kolejności PSL głosowało 17 proc. wyborców.

 

Kolejny temat poniedziałkowej rozmowy, to - jak relacjonował Piechociński - wtorkowe spotkanie z centralami związkowymi działającymi przy Kompanii Węglowej.

 

Premier Kopacz ma we wtorek spotkać się z przedstawicielami związków zawodowych działających w KW - szefowa rządu zaprosiła związkowców na godz. 14 do Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie. Wcześniej ma dojść do spotkania rządowego międzyresortowego zespołu ds. górnictwa węgla kamiennego.

 

Od czwartku w siedzibie Kompanii Węglowej trwa protest górników, którzy domagają się m.in. odwołania odpowiedzialnego za górnictwo wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza i wymiany rady nadzorczej spółki. Protest rozpoczął się po informacjach strony związkowej, jakoby usłyszała od zarządu spółki, iż po fiasku emisji euroobligacji w kasie nie ma pieniędzy na wypłaty. W połowie września zarząd KW poinformował, że z 14 kopalń KW tylko 3 są rentowne. W pierwszym półroczu 2014 r. wynik finansowy KW wyniósł minus 342 mln zł. W 2013 r. KW na sprzedaży węgla straciła ponad miliard złotych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.62

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 02:54:59 | 2014-11-18
Ciekawostka odnośnie tych "wyborów" - okazuje się, że wystawcą podpisów elektronicznych dla wyborczych komisji jest firma, która jest własnością pana... konsula honorowego Federacji Rosyjskiej.

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook