Polska samorządowa to dziecko Solidarności

(fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0)

Wielu dziennikarzy często zadaje mi pytanie dlaczego Solidarność tak angażuje się w te wybory. Zawsze im odpowiadam - bo Polska samorządowa to dziecko NSZZ "Solidarność" - powiedział w środę w Rzeszowie przewodniczący związku Piotr Duda.

 

Lider Solidarności wziął udział w regionalnej konwencji PiS. W swoim wystąpieniu przypomniał, że 33 lata temu, na pierwszy zjeździe krajowym NSZZ "Solidarność" wiele miejsca w uchwale programowej poświęcone było właśnie Polsce samorządowej.

 

Duda podziękował też działaczom Solidarności, którzy posłuchali jego apelu i zaangażowali się w wybory, kandydując do władz na rożnych szczeblach. "Tu są nasze małej ojczyzny i tu musimy być jako członkowie Solidarności" - zaznaczył.

 

Przewodniczący "S" podkreślił, że władza musi służyć społeczeństwu, a nie działać przeciw niemu. Zdaniem Dudy, w ostatnich latach było dużo przykładów, gdzie władza nie liczyła się z głosem społeczeństwa.

 

"Jako społeczeństwo pamiętamy i będziemy rozliczać tych wszystkich ludzi i tych wszystkich posłów, którzy chcą się ukryć i kandydują do samorządu, a głosowali przeciwko wielu milionom ludzi, którzy podpisali się pod wnioskami pod referendum w sprawie wieku emerytalnego, o referendum ws. sześciolatków i wiele bardzo ważnych inicjatyw obywatelskich zabili. My im tego nie zapomnimy" - oświadczył szef "S".

 

Duda podczas konwencji PiS wręczył marszałkowi woj. podkarpackiego Władysławowi Ortylowi tytuł Zasłużony dla NSZZ "Solidarność". Dodał, że to najcenniejsze "co może dać Solidarność" i przypomniał, że wśród osób, które otrzymały to wyróżnienie są m.in. Jan Paweł II i śp. prezydent Lech Kaczyński.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?