Konieczna jest odbudowa polskiego przemysłu

(fot. PAP/Marcin Bielecki)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w niedzielę w Gdańsku, że w Polsce konieczna jest odbudowa przemysłu, a warunkiem realizacji tego celu jest uczciwe państwo. Szef PiS gościł na gdańskiej konwencji samorządowej partii w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej.

 

"Polska miała przecież naprawdę duży przemysł. Jest bardzo wielu ludzi, którzy noszą w sobie to, co można określić jako kultura pracy w przemyśle. Jest wielu ludzi, którzy mają pomysły, jest wielu specjalistów, którzy tworzyli zaplecze intelektualne i badawcze dla polskiego przemysłu" - mówił Kaczyński.

 

Zdaniem szefa PiS, jest "ciągle szansa na to, żeby to odbudować, żeby nie rujnować polskich stoczni, kopalni i wielu innych zakładów pracy". "I trzeba to zrobić. To jest nasza szansa - odbudowa przemysłu. Odbudowa tego, co daje podstawy pracy, daje także narodowi jako całości pewną siłę, której potrzebujemy" - przekonywał.

 

Wyjaśnił, że nie ma na myśli odbudowy przemysłu w socjalistycznej wersji, ale "innego - opartego o własność prywatną, ale jednocześnie wspartego przez państwo". "Przecież we Francji istnieje już nawet ministerstwo odbudowy przemysłu. Ja nie mówię, żeby w Polsce takie ministerstwo powoływać, ale chodzi o realizację wielkich programów, które mogą ożywić całą polską gospodarkę" - tłumaczył.

 

Kaczyński dodał, że pieniądze na ten cel da się zdobyć. "Ale potrzebne jest także silne, ale silne, to znaczy uczciwe państwo, uczciwa władza" - podkreślił.

 

"I takiej władzy dzisiaj nie mamy: wystarczy spojrzeć na Gdańsk. Wystarczy spojrzeć na te koterie, te spółki poobsadzane przez ludzi z tych koterii. Na tę nieuczciwą konkurencję, która tutaj istnieje; na to niereagowanie nawet wtedy, gdy padają zarzuty karne, choćby tu obok w Sopocie (wobec prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego - PAP). To nie jest sytuacja, którą można określić: tu mamy uczciwą władzę" - ocenił szef PiS.

 

Jako przykład nieuczciwej władzy przypomniał też aferę Amber Gold i uroczyste ciągnięcie przez kilku lokalnych polityków PO na płycie gdańskiego lotniska samolotu linii OLT Express, należącego kiedyś do Amber Gold. "To jest to ciągnięcie na linach samolotu. Czy państwo sądzą, że ci politycy PO chcieli być burłakami? Czy mieli może w tym jakiś inny interes? Do dziś nie wyjaśniono, jaki" - stwierdził.

 

"Gdańsk potrzebuje zmiany, potrzebuje zmiany jak powietrza. Tylko zmiana może przywrócić temu miastu jego rolę, jednego z trzech najważniejszych miast naszego kraju" - mówił lider PiS.

 

Kaczyński jest przekonany, że zmiana na stanowisku prezydenta w Gdańsku jest możliwa.

 

"Mamy mocną ekipę. Mamy kandydata na prezydenta, który walczy o zmianę w tym mieście od wielu lat i nie zniechęca się. Ja wiem, że to jest strasznie trudna walka. I trzeba mieć w sobie bardzo wiele siły, żeby ją móc prowadzić" - mówił szef PiS o pośle tej partii Andrzeju Jaworskim, który po raz trzeci kandyduje na najwyższy urząd w Gdańsku.

 

Kaczyński mówił też o znaczeniu przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. "Ci, którzy dzisiaj rządzą, dysponują najróżniejszymi możliwościami. Można powiedzieć: mogą stosować najróżniejsze sztuczki" - przestrzegał.

 

"Dziś mamy sztuczkę w postaci socjalistycznej odnowy. To, co dzisiaj się dzieje, to co opowiada pani Kopacz, przejmując hasła Prawa i Sprawiedliwości; mówiąc o różnych rzeczach, w których było tak, że działali dokładnie w drugą stronę, niż dzisiaj mówią, to jest nic innego jak to, co się w Polsce działo w 1956 r. czy 70. Jest takie pytanie, czy Polacy dadzą się nabrać? Otóż miejmy nadzieję, że się nie dadzą nabrać" - mówił Kaczyński.

 

Kaczyński dodał, że Polska potrzebuje zmian "od dołu do góry".

 

"Zaczynamy od dołu, od samorządu. I tu w Gdańsku, tym mieście, które jest symbolem polskiej niepodległości i polskiego zwycięstwa, ta zmiana ma szczególną wartość i znaczenie" - podkreślił.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.78

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (23)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~zapomniany wywiad 08:46:48 | 2014-11-11
Wycięty fragment wywiadu przeprowadzonego przez Hanne Krall z Bronisławem Geremkiem wybiorczo opublikowanego w tygodniku 'POLITYKA' w 1981 roku

http://www.prawo.egospodarka.pl/grupy/Wywiad-Geremka-z-1981-roku,p,599242,9.html

Ten tekst rzuca ponure światło prawdy na naszą obecną rzeczywistość kreowaną od 25 lat. Wyjaśnia te wszystkie przekręty, afery, mordy polityczne, zabójstwa, pobicia przez nieznanych sprawców. Niszczenie Polski i Polaków. Te "sądy", te pro********tury ! Te wszystkie"porządkowe" akcje w kolejne rocznice Dnia Niepodległości. Gonitwy zakapturzonych policyjnych bandytów za Naszą BIAŁO CZERWONĄ. Gonitwy funkcjonariuszy zbrodniczego reżymu, który zbrodnią smoleńską, krwawym przewrotem, przejął bezprawnie władzę w Naszej POLSCE...

Oceń 4 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~albo, albo 19:32:45 | 2014-11-10
Projekt gazoportu w Świnoujściu prawdopodobnie w ogóle nie powstanie. Z jednej strony straszono nas wojną, z drugiej - robi się bardzo wiele, by Rosjanie kontrolowali wciąż rynek gazowy w Polsce
http://www.youtube.com/watch?v=TWcuzfWfZLI

Albo mądrzy i uczciwi ludzie pomogą PiSowi wrócić do władzy, albo głupi i nieuczciwi łajdacy z prawem do udziału w wyborach (vide troll zniesmaczony wyborca) znowu dadzą rządzić łajdakom.

Oceń 6 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zniesmaczony wyborca 18:37:32 | 2014-11-10
Przecież niedawno odbyła się III Konferencja Smoleńska a Pan Prezes ani mru mru ? Przecież Pan Prezes od kilku lat powtarza na okrągło, że najważniejsze jest uczciwe wyjaśnienie Katastrofy i teraz zmiana frontu ? Jak można wierzyć człowiekowi, który poglądy i priorytety zmienia jak rękawiczki ? Był w końcu ten trotyl czy go nie było ? Ile było wybuchów ? Kto spiskował i dlaczego ?

Oceń 1 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Aldi 17:59:53 | 2014-11-10
to samo o odbudowie polskiego biznesu mówiono na gali w Warszawie ... Wokół zaś tej gali mnóstwo miliarderów, którzy rozważą czy wesprzeć polskie patenty itd.
Dramat ... Z patentami pogiebliśmy do MZ, do UE ... olewka ... papierologia. Pierwsze lepsze targi np. w Niemczech i zachwyt ... od razu zaproszenie do rozmów ... Czyli mydlenie oczu .... cd.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mag 17:07:57 | 2014-11-10
Polski nie uratujemy bez rozliczenia przeszłości. Bez prawdy. Trzeba przynajmniej zrozumieć co się stało w 1989. Kto rządzi Polską. Kto manipuluje opinią publiczną. Kto wynaradawia Polaków. Bez tego nie ruszymy do przodu.
Obejrzenie tego filmu jest OBOWIĄZKOWE!

http://www.youtube.com/watch?v=4XGpWDP-0rw

Problemem jest, kto i jak ma dotrzeć do tych zastraszonych i zniewolonych mediami Polaków i odblokować ich Polskość i Tożsamość. Polacy muszą upomnieć się o siebie inaczej ani Polski, ani Polaków nie będzie!

Oceń 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~łopatologia dla lemingów 14:31:49 | 2014-11-10
Polska bezpieka pasożytuje na spółkach skarbu państwa
http://www.youtube.com/watch?v=by68oZp3FVA&list=UUBfN8PrJkCgQrjqo66cuQ8w

Rozkradanie majątku narodowego za pomocą spółek nomenklaturowych 
http://www.youtube.com/watch?v=LtjUk9ugviM

Oceń 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~skierka 12:47:12 | 2014-11-10
Nie ma i nie bedzie odbudowy polskiego przemysłu
                            -edukacji narodowej
                       - wymiaru sprawiedliwości    
                    -życia publicznego, politycznego
             -odbudowy śr. społecznego przekazu
i....odnowy kościoła , bez reedukacji w zakresie zachowań społecznych , na tle innych narodów ktore w ramach Unii potrafia jednak zadbać o swe ointersy zachowujemy sie jak ...stado baranów
              [ PARDON DLA WSZYTSKICH KTÓRYCH URAZIŁEM ]
nie ma i nie bedzie odnowy zachowań społecznych bez Biblii i...Starego Testamentu  .
W tym zakresie , zakresie umiejętności zachowań społecznych starotestamentowi biją nas na głowę .... także u nas .
 Sa bogatsi ...bo są mądrzejsi .     

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~... 10:23:48 | 2014-11-10
Dobrze, że ktoś o tym mówi.
Ale też i konstatacja znamienna - okazuje się, że po 25 latach tzw. "niepodległości" i ciągłego podlizywania się zachodnim przyjaciołom by wyżebrać dotacje zostaliśmy praktycznie ogołoceni i wyzuci z własności, sprowadzeni do roli parobków we własnym kraju (fachowo "taniej siły roboczej"), a mamy za to gigantyczną górę długów.

Oceń 10 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:04:28 | 2014-11-10
No to niech Kaczor swoje pieniądze zainwestuje w jakąś fabrykę.

Ale on chce inwestować pieniądze podatników, a to już robią tuski, więc to by była zmiana papucia na kapeć.

Oceń 2 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~. 08:15:43 | 2014-11-10
To czemu pan Kaczyński jeszcze nie kupił jakiejś fabryki, choćby wtedy gdy były sprzedawane za złotówkę ?
Szkoda że do polityki nie garną się ludzie, którzy już coś dobrego zrobili, choćby dla przemysłu, a jedynie sami nieudacznicy.

Oceń 1 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?