"Trzeba postawić na patriotyzm gospodarczy"

(fot. PAP/Artur Reszko)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział we wtorek w Bydgoszczy, że w Polsce trzeba postawić na patriotyzm gospodarczy i odwołać się do tradycji pracy w przemyśle. Podkreślił, że te kwestie uwzględnia pogram PiS.

 

- Trzeba wrócić do industrializacji, a w istocie do reindustrializacji naszego kraju. Trzeba postawić na gospodarczy patriotyzm, to jest nasza jedyna szansa. To jest szansa na nasz rozwój, to jest także szansa na nasze znaczenie, na naszą siłę, na siłę Polski w różnych dziedzinach, także i tej, która ostatnio (...) stała się ważna, tzn. w dziedzinie militarnej. Musimy być silni, musimy być silni tym, co sami budujemy - mówił Kaczyński na wojewódzkiej konwencji wyborczej.

 

Prezes PiS zaznaczył, że "w Polsce jest już tradycja pracy w przemyśle, są środowiska, są całe regiony, gdzie ta tradycja jest potężna". Dodał, że PiS ma program, który odwołuje się do tradycji pracy w przemyśle.

 

Kaczyński jako pozytywny przykład dobrej polskiej firmy podał bydgoską Pesę, która wytwarza wysokiej klasy produkty sprzedawane na całym świecie.

 

- Jeżeli ktoś nam wmawia, że możemy tylko i wyłącznie uczestniczyć w produkcji innych, a naszą specjalnością mogą być półprodukty, tu może się przekonać, że to nieprawda. Wszystkie gospodarki świata, które się rozwijają, mają wsparcie. A jak jest w naszym kraju? Mamy do czynienia w redukcją przemysłu - przekonywał.

 

Prezes PiS podkreślił, że sukces PiS w zbliżających się wyborach samorządowych będzie otwarciem drogi do ostatecznego sukcesu w wyborach parlamentarnych.

 

- Samorządy wojewódzkie dysponują znacznymi środkami, mogą je wydawać na różne sposoby. Ja wiem, że w tym województwie rządzący od siedmiu lat marszałek (Piotr Całbecki z PO - PAP) wydaje te pieniądze w specyficzny sposób, nie na zasadach, które można by określić jako racjonalne. Zresztą nie on jeden w kraju. Można powiedzieć, że jest to ogólna choroba. Jeżeli w jednym słowie ująć ten sposób wydawania pieniędzy, to można powiedzieć, że jest on polityczny. Budujemy klientyzm i nic więcej, a nam klientyzm nie jest potrzebny - podkreślił.

 

Lider PiS zachęcał zebranych do głosowania na kandydatów PiS na prezydentów pięciu największych miast w województwie kujawsko-pomorskim: Bydgoszczy - Marka Gralika, Torunia - Zbigniewa Rasielewskiego, Włocławka - Jarosława Chmielewskiego, Grudziądza - Andrzeja Wiśniewskiego i Inowrocławia - Grzegorza Roszaka.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 14:15:32 | 2014-11-05
Gdy pracowałem w banku, to samochody miały być francuskie, kawa i wina włoskie, komputery z Holandii itd. Ale to był bank międzyrnarodowy. Na ile kierujemy się krajem producenta w naszych codziennych małych  nawet zakupach?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?