Spotkania z premier powinny być praktyką

(fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0)

Przedstawiciel klubu Sprawiedliwa Polska - o ile zostanie zaproszony - spotka się z premier Ewą Kopacz - poinformował PAP szef SP Jarosław Gowin. Dodał, że jego zdaniem takie spotkania powinny stać się "dobrą praktyką, a nie elementem kampanii wyborczej".

 

Gowin zaznaczył, że on osobiście nie weźmie udziału w środowym spotkaniu, na które premier zaprosiła liderów partii politycznych. "Niestety koliduje to z moimi obowiązkami tego dnia" - powiedział. Zaznaczył, że klub SP z pewnością wydeleguje swojego przedstawiciela na spotkanie z szefową rządu, ale na razie nie wie jeszcze kogo.

 

Zdaniem Gowina spotkania premier z przedstawicielami wszystkich klubów - także opozycyjnych - powinny stać się stałą, dobrą praktyką, a nie elementem kampanii wyborczej". "Bo nie mam złudzeń, co do motywów, które kierują panią premier. To widać było już przy okazji expose, gdy premier - nawołując do pokoju między Jarosławem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem - zrzuciła winę za konflikt tylko na jedną ze stron. To element kampanii" - ocenił.

 

"Będziemy jednak brali słowa pani premier za dobrą monetę i na spotkanie przyjdziemy" - zapowiedział Gowin. Dodał, że oprócz zaproponowanego przez premier tematu wprowadzenia budżetu obywatelskiego w każdej gminie chciałby poruszyć tematy związane z energetyką i służbą zdrowia. "Przede wszystkim trzeba mówić o tym, jak działać po dewastującym polską gospodarkę szczycie klimatycznym; poniesiemy za jego ustalenia bardzo wysoką cenę. Po drugie - katastrofalny stan polskiej służby zdrowia. Już te dwa tematy są bardzo ważne i rozległe" - mówił szef klubu SP.

 

Premier Ewa Kopacz zwróciła się w poniedziałek do liderów partyjnych z apelem o współpracę; zaprosiła ich na środę - na spotkanie w sprawie wprowadzenia budżetu obywatelskiego w każdej gminie. Kopacz wielokrotnie podkreślała też konieczność zmian w polskiej polityce. "Razem zamknijmy drzwi tej starej polityce. Co to oznacza dla Polaków? Oznacza, że nigdy więcej +trzech poziomów niżej+, ale też nigdy więcej +pisowskich śmieci+; nigdy więcej +pan jest zerem, panie pośle+, ale też nigdy więcej +unijnej szmaty+. Ja chcę to dziś obiecać Polakom i apeluję do Jarosława Kaczyńskiego o takie samo zobowiązanie" - podkreśliła Kopacz, nawiązując do różnych wypowiedzi polityków. "Czekam na tę zmianę, wszyscy Polacy na tę zmianę czekają" - oświadczyła.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?