Niemieckie ciężarówki z pomocą jadą na Ukrainę

(fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

112 ciężarówek wchodzących w skład niemieckiego konwoju z pomocą dla Ukrainy opuszcza już Polskę. We wtorek ok. godz. 10 zakończyła się odprawa samochodów na przejściu granicznym w Dorohusku.

 

Jak poinformowała PAP rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias, odprawa prowadzona była zarówno przez polskich, jak i ukraińskich strażników granicznych i celników, po polskiej stronie. Rozpoczęto ją jeszcze w poniedziałek o godzinie 21.45.

 

Golias wyjaśniła, że wspólne działania znacznie skróciły odprawę ciężarówek. Tuż po godz. 10 konwój zaczął przekraczać granicę. "Na przejściu nie ma utrudnień. Podczas odprawy nie doszło do żadnych incydentów" - dodała.

 

Przejazd przez Polskę 112 ciężarówek rozpoczął się 2 października br. Polskie służby nie chciały ujawniać szczegółów trasy m.in. ze względu na bezpieczeństwo. Według nieoficjalnych informacji ciężarówki jechały od Świecka, drogą A2 i później w kierunku Lublina i Dorohuska.

 

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział we wtorek PAP, że przejazd przebiegł bez zakłóceń.

 

"Byliśmy w stałym w kontakcie z organizatorem, z naszą Strażą Graniczną, Służbą Celną. W niektórych miejscach, między innymi w miastach, policjanci pilotowali przejazd konwoju, tak by odbywał się on bezpiecznie i z jak najmniejszymi utrudnieniami dla innych użytkowników dróg" - zaznaczył Sokołowski.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 16:19:21 | 2014-10-07
jak widać obie strony pchają tam swoje "konwoje"

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook