Komorowski zaprosił prezydenta Izraela

(fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)

Prezydent Bronisław Komorowski podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Izraela Reuwenem Riwlinem zaprosił go do Polski. Zaproszenie zostało przyjęte - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta RP. Oficjalna wizyta ma odbyć się 28-29 października.

 

Uzgodniono, że obaj prezydenci wezmą udział w uroczystym otwarciu wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich 28 października w Warszawie - czytamy w komunikacie.

 

Uroczyste otwarcie wystawy głównej ma być także oficjalnym zainaugurowaniem działalności Muzeum Historii Żydów Polskich jako całości. Wśród już znanych gości inauguracji będą oprócz prezydenta: minister kultury Małgorzata Omilanowska i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W uroczystym otwarciu wezmą udział także przedstawiciele społeczności żydowskiej w Polsce, m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich, a także darczyńcy i fundatorzy muzeum.

 

74-letni Reuwen Riwlin został wybrany na dziesiątego prezydenta Izraela w czerwcu 2014 roku. Były szef Knesetu i członek rządzącego prawicowego ugrupowania Likud został zaprzysiężony w parlamencie 24 lipca. Na stanowisku prezydenta zastąpił 90-letniego Szimona Peresa, laureata Pokojowego Nobla.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~no, no 15:55:10 | 2014-09-18
To teraz telefonicznie zaprasza się prezydentów na oficjalne wizyty ? I to nie byle jakiego, bo Izraela ? A ci w podskokach od razu przyjmują takie zaproszenia ? Bronek to jednak ważna szycha jest. No chyba, że nagle przemyślał jakąś propozycję nie do odrzucenia, to i telefon dobry dla sfinalizowania interesu... oczywiście korzystnego dla Polski 

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?