Schetyna: to zły moment na zmianę szefa MSZ

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

To zły moment na zmianę szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, m.in. dlatego, że na wschodzie jest bardzo trudna sytuacja międzynarodowa - ocenił szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna (PO).

 

Wyraził też nadzieję, że nowe polityczne rozdanie w rządzie obejmie wszystkie środowiska w PO.

 

"To zły moment na zmianę szefa polskiej dyplomacji, bo na Wschodzie jest bardzo trudna sytuacja międzynarodowa. Sikorski intensywnie pracuje, ma bardzo poważną pozycję na arenie międzynarodowej, ważne jest, żeby w sposób skuteczny dalej prowadził, pilnował interesów Polski za granicą" - powiedział Schetyna pytany w środę przez dziennikarzy o medialne doniesienia, według których Sikorski miałby stracić fotel szefa MSZ i zostać marszałkiem Sejmu, w miejsce Ewy Kopacz.

 

Pytany, czy wejdzie do nowego rządu, Schetyna odpowiedział: "Zobaczymy, na razie prowadzę komisję spraw zagranicznych i tym się zajmuję". Przyznał jednocześnie, że Kopacz nie konsultowała się nim w sprawie nowych ministrów.

 

"Wszystko na to wskazuje, że Ewa Kopacz otrzyma misję tworzenia nowego rządu, to otwiera wszystkie procedury i scenariusze. Wszystko ma swoje tempo, przyszły tydzień przyniesie więcej informacji" - powiedział Schetyna.

 

Pytany, co się stanie, jeśli związani z nim politycy nie otrzymają żadnych propozycji, Schetyna powiedział: "Trzeba być nastawionym optymistycznie, liczyć na to, że nowe, polityczne rozdanie będzie obejmować wszystkie środowiska Platformy Obywatelskiej, co było największą wartością PO; to że pracowaliśmy zespołem, przynosiło największy efekt".

 

Dopytywany, czy zmiany w rządzie powinny być głębokie, Schetyna powiedział: "To rzeczywiście trudny czas, żeby pisać nowy scenariusz, nowy program dla rządu, ponieważ jest tylko rok do wyborów. Ważne, żeby podejmować wyzwania, ale trudno jest teraz pisać nowy program dla rządu, a od tego jest uzależniona skala zmian".

 

Schetyna kolejny raz opowiedział się też za szybkimi wyborami na przewodniczącego PO. Zadeklarował ponownie, że wystartuje w takich wyborach.

 

"Ze względów technicznych, ale też strategicznych i politycznych, ważne jest, żeby szef PO miał wsparcie całej partii. Taka debata w Platformie ożywiłaby dyskusję w partii m.in. o programie, nowym początku dla PO na następne lata. Kiedy wybory zostaną ogłoszone, będę do dyspozycji" - zadeklarował polityk PO.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:27:07 | 2014-09-10
Nie ma złego momentu na usunięcie tego szkodnika Sikorskiego.

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?