"Polska nie godzi się na eskalację agresji"

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Polska nie godzi się z kolejną eskalacją agresji na Ukrainę - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Białorusi Uładzimirem Makiejem, które dotyczyło m.in. rezultatów szczytu Ukraina-UE-Euroazjatycka Unia Celna, który odbył się we wtorek w Mińsku.

 

"Polska nie godzi się z tą kolejną eskalacją agresji na Ukrainę, dochodzi do łamania prawa międzynarodowego. Jesteśmy rozczarowani, że ta eskalacja następuje tak szybko po spotkaniu w Mińsku, z którym wiązaliśmy nadzieje" - powiedział Sikorski po czwartkowej rozmowie.

 

Podziękował szefowi białoruskiego MSZ za jego ocenę rozmów w Mińsku. "Oczywiście życzylibyśmy sobie więcej dialogu, a mniej walk, ale niestety prawdziwy test intencji uczestników tych rozmów następuje na wschodzie Ukrainy" - podkreślił Sikorski.

 

Minister spraw zagranicznych Białorusi powiedział, że wszystkich w ostatnim czasie bardzo niepokoi rozwój sytuacji we wschodniej Ukrainie. Podkreślił, że Białoruś i Ukrainę łączą szczególne więzy. "Jesteśmy zainteresowani, aby w sąsiednim kraju jak najszybciej zapanował spokój" - powiedział Makiej.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.75

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 05:11:20 | 2014-08-29
A ktoś się pyta Tuskolandu o zdanie i się z nim liczy?
Tusk doprowadził do kompletnego wyautowania Polski z polityki międzynarodowej więc teraz takie głupie oświadczenia służą wyłącznie na potrzeby wewnętrznej polityki, że niby coś tam robimy i działamy.
To śmieszne, ale zawsze trafi się jakaś grupka co w to znowu uwierzy.

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 23:11:44 | 2014-08-28
Teraz Polska powinna nałożyć sankcje na Ukrainę, za eskalację agresji.

Oceń 6 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook