Po 15 latach aresztowano sprawcę zabójstwa

(fot. Patrycja Malinowska/DEON.pl)

Olsztyński sąd na 3 miesiące aresztował mężczyznę, który jest podejrzany o to, że przed 15 laty zabił członka grupy przestępczej działającej m.in. na terenie Suwałk. Szczątki zamordowanego odnaleziono w lesie pod Olsztynem - poinformował PAP prokurator.

 

Prokurator rejonowy w Olsztynie Arkadiusz Szwedowski poinformował w niedzielę PAP, że prokuratura zajęła się sprawą morderstwa sprzed 15 laty po tym, jak prokurator prowadzący postępowanie w zupełnie innej sprawie otrzymał list z więzienia. "Jego autor zaproponował nam ujawnienie pewnych informacji. Przesłuchaliśmy go, a następnie zaczęliśmy weryfikować to, co powiedział" - dodał prokurator Szwedowski.

 

Informacje pozyskane od więźnia doprowadziły śledczych do odnalezienia w lesie w gminie Stawiguda pod Olsztynem szczątków mężczyzny, który był członkiem grupy przestępczej działającej pod koniec lat 90. XX w. na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (m.in. w Suwałkach). "Wykonaliśmy już ekspertyzy DNA i opinię z zakresu śladów linii papilarnych. Opinie te potwierdziły tożsamość zamordowanego przed 15 laty mężczyzny" - powiedział prokurator Szwedowski.

 

Śledczy dotarli już także do sprawcy morderstwa. Sądzą, że jest nim mężczyzna, który akurat był tymczasowo aresztowany pod zarzutem dokonywania kradzieży z włamaniem na dużą skalę. "Sąd w piątek zdecydował o zastosowaniu wobec niego aresztu na 3 miesiące" - podał PAP prokurator Szwedowski.

 

Śledczy zasłaniając się dobrem prowadzonej sprawy i jej nietypowym charakterem nie podają szczegółów prowadzonego śledztwa.

 

Prokuratura wyjaśnia tę sprawę przy współpracy z policjantami z Centralnego Biura Śledczego.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: policja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?