Sikorski: nie uda się zatrzymać rządu

(fot. EPA/Nicolas Bouvy)

Nikomu nie uda się zatrzymać polskiego rządu w walce o polskie interesy gospodarcze - powiedział w środę w Brukseli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, komentując sprawę podsłuchów.

 

Wyraził nadzieję, że dziś lepiej da się zrozumieć, co miał na myśli mówiąc niedawno, że "rząd został zaatakowany przez zorganizowaną grupę przestępczą".

 

"Nikomu nie uda się zatrzymać polskiego rządu w walce o polskie interesy gospodarcze. Nikt w Polsce nie jest ponad prawem, ani my politycy, ani przedsiębiorcy, ani dziennikarze. Demokracja polega na tym, że rząd polski powołuje naród i Sejm, a nie jacyś przestępcy, czy to krajowi, czy zagraniczni" - powiedział dziennikarzom minister, który jest w Brukseli, gdzie odbywa się drugi i ostatni dzień posiedzenia ministrów spraw zagranicznych państw NATO.

 

Sikorski jest jedną z podsłuchanych osób; w połowie czerwca tygodnik "Wprost" upublicznił podsłuchane rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i szefa NBP Marka Belki oraz b. wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza i b. ministra transportu Sławomira Nowaka. O nowych podsłuchach rozmów - szefa MSZ Radosława Sikorskiego i b. wicepremiera, b. ministra finansów Jacka Rostowskiego, b. rzecznika rządu Pawła Grasia, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, wiceministra w tym resorcie Zdzisława Gawlika i prezesa PKN Orlen Jacka Krawca napisał "Wprost" w poniedziałek.

 

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego podsłuchiwania polityków; dwóm osobom - Łukaszowi N, menedżerowi z restauracji Sowa i przyjaciele oraz Konradowi L., kelnerowi z restauracji Amber Room - postawiła zarzuty. Ponadto we wtorek prokuratura poinformowała o zatrzymaniu dwóch osób, których danych nie podała. Wieczorem prokuratura poinformowała, że osobom tym postawiono zarzuty.

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 04:47:11 | 2014-06-26
No proszę, a jednego udało się już zatrzymać:
Generał, doradca w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa zatrzymany za kradzież portfela.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019381,ti<x>tle,Doradca-w-Rzadowym-Centrum-Bezpieczenstwa-zatr...

Przypomina się sprawa sprzed roku gdy żona ministra z Platformy kradła... futra w sklepie na Florydzie. I też została zatrzymana.
http://niezalezna.pl/38788-zona-mira-kradla-futra-w-usa

Aż niewiarygodne jaki prymityw i polszewicka hołota nami rządzi - ci ludzie mają kradzież we krwi, nigdy nie będzie tak, że już się nakradną i przestaną.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?