"Dziennik Polski": Studenci zapowiadają strajk

Uniwersytet Rolniczy chce zamknąć Jednostkę Międzywydziałową - Biotechnologię. Studenci twierdzą, że to zmniejszy ich szanse na rynku pracy i zapowiadają protest - informuje "Dziennik Polski".

 

Biotechnologia na Uniwersytecie Rolniczym ma zostać przeniesiona na Wydział Ogrodnictwa. Studenci się temu sprzeciwiają, ponieważ nazwa wydziału sugeruje zdobycie kwalifikacji, których nie przewiduje ich program kształcenia. Chcą ukończenia studiów na takich warunkach, jakie zostały im przedstawione w umowie i zapowiadają strajk.

 

Przy samorządzie studentów zawiązał się już komitet strajkowy. W jego skład wchodzą starostowie wszystkich roczników kierunku biotechnologia. "Od rana w poniedziałek będziemy pikietować przed uczelnią. Jesteśmy skłonni zablokować wejście do budynku. Strajk będzie trwał do odwołania" - zapowiada Michel Malinowski z Komitetu Strajkowego Studentów UR.

 

"Trwają negocjacje odnośnie zmiany nazwy na Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, ostateczną decyzję podejmie jednak rada wydziału" - mówi prof. Sylwester Tabor, prorektor ds. dydaktycznych i studenckich Uniwersytetu Rolniczego. 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?