Sikorski rozmawiał z premierem Jaceniukiem

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Szef MSZ Radosław Sikorski spotkał się w czwartek wieczorem w Kijowie z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem. Po spotkaniu nie poinformowano o jego przebiegu.

 

Sikorski w czwartek rozpoczął dwudniową wizytę na Ukrainie. W piątek weźmie udział w cyklicznych konsultacjach kierownictw ministerstw spraw zagranicznych Polski i Ukrainy. Ma rozmawiać także z p.o. prezydentem Ołeksandrem Turczynowem.

 

Wśród najważniejszych tematów rozmów będą: możliwość wprowadzenia ruchu bezwizowego między Ukrainą a krajami UE, podpisanie kolejnej części umowy stowarzyszeniowej tego kraju z Unią, wybory prezydenckie zaplanowane na 25 maja, pomoc, jakiej Polska może udzielić w reformowaniu Ukrainy, oraz sprawy dwustronne, m.in. sytuacja mniejszości w obu krajach.

 

Oprócz Sikorskiego do Kijowa udała się m.in. wiceszefowa MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz i kilku dyrektorów departamentów ministerstwa.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Muminek 07:59:42 | 2014-05-16
  Niejaki  Jaceniuk  NIE JEST  żadnym  premierem,  jest  zwykłym  uzurpatorem,  jak  cała  kijowska- majdaniarska  obrzydliwa sitwa. 
    Deon, mieniący  się  portalem  chrześcijańskim,jezuickim,   mógłby  chyba  w imię  dobrze  pojętego  obiektywizmu  wysilić  się  na  zaprezentowanie  różnych  punktów  widzenia (także na temat Ukrainy),  a nie  tylko  suflować   za  PAP  jedynie  słuszną  "prawdę".     

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook