"Tzw. referenda to etapy rozbioru Ukrainy"

Dramatyczne zdarzenia na Ukrainie są dla nas też - w sensie administracyjnym, organizacyjnym - bardzo poważnym wyzwaniem - powiedział premier na spotkaniu z wojewodami w Warszawie. (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Tzw. referenda w obwodach donieckim i ługańskim to kolejny etap rozbioru Ukrainy - oświadczył w poniedziałek premier Donald Tusk. Na spotkaniu z wojewodami ocenił, że dramatyczne zdarzenia na Ukrainie są dla polskiej administracji poważnym wyzwaniem.

 

- Dramatyczne zdarzenia na Ukrainie są dla nas też - w sensie administracyjnym, organizacyjnym - bardzo poważnym wyzwaniem - powiedział premier na spotkaniu z wojewodami w Warszawie. - Nie ulega wątpliwości, że tzw. referenda w okręgach donieckim i ługańskim to jest kolejny etap rozbioru państwa ukraińskiego - podkreślił Tusk.

 

Według szefa rządu "jest to wyjątkowo brutalna kpina z demokracji". - Właściwie bez dbałości o szczegóły i pozory rozbija się na naszych oczach państwo, w dodatku naszego sąsiada - mówił.

 

- Polski rząd i polska administracja nie mają wątpliwości - na podstawie tego, co wszyscy widzą, ale także na podstawie własnych doniesień - że mamy do czynienia z wyrafinowaną, niespotykaną do tej pory formą agresji, że te tzw. referenda nie mają absolutnie nic wspólnego z demokracją - dodał.

 

Jego zdaniem "sztafaż demokratyczny" w tej sprawie jest używany w sposób "prowokacyjny dla międzynarodowej opinii publicznej". - Wygląda to na demonstrację dość brutalnej siły, a nie zakamuflowanie własnych działań - mówił.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~qilin 12:37:23 | 2014-05-13
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prawy-sektor-w-warszawie-na-wolyniu-nie-mordowano-polakow

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:20:27 | 2014-05-12
Ciekawe, że w przypadku Kosowa nie było kpiny z demokracji.

Nie popieram tego rozpadu Ukrainy, jest to dla Polski poważne zagrożenie, ale winę ponoszą państwa zachodnie, które zamiast wymusić na Kijowie rozmowy z opozycją, podbechtywały do wojny domowej.

Oceń 6 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook