Jak plan dla Polski ma Jarosław Gowin?

(fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)

W tych wyborach chodzi o wysłanie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego na zasłużoną emeryturę - przekonywał w sobotę b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podczas europejskiej konwencji Polski Razem. Jak podkreślił, jego partia ma plan, aby Polacy wrócili z emigracji.

 

Gowin podczas konwencji podkreślił, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego "są bardzo ważne dla Polski". "W tych wyborach nie chodzi o to, jak chciałby Jarosław Kaczyński, żeby we francuskiej telewizji Polska miała miejsce w prognozie pogody. Nie chodzi też o to, jak straszy nas Donald Tusk, czy polskie dzieci pójdą 1 września do szkoły. (...) Chodzi o to, czy po tych wyborach Donald Tusk i Jarosław Kaczyński odejdą na zasłużoną emeryturę - powiedział Gowin.

 

Jak podkreślił, to od sukcesu Polski Razem zależy to, czy Polacy uwierzą, że jest alternatywa. - Mamy jasny cel; tym celem jest dobra polityka i państwo służące Polakom - przekonywał b. minister sprawiedliwości.

 

W jego ocenie, Polska może stać się "czempionem gospodarczym", bowiem Polacy są zaradni, kreatywni i innowacyjni. Problemem - jak wskazywał - jest masowa emigracja tysięcy młodych ludzi, którzy w Polsce nie mogą znaleźć pracy i perspektyw na życie.

 

- Musimy wybrać Polskę po to, aby kolejne setki tysięcy ludzi nie musiało wybierać emigracji. Musimy wybrać Polskę, żeby kolejne rzesze młodych Polaków nie stawały przed wyborem: wyjechać na emigrację do Irlandii, czy do Anglii. Musimy to zrobić razem - apelował Gowin.

 

W jego ocenie, "dzisiaj dla Polaków nie ma ważniejszego zadania, jak zjednoczyć się po to, aby zapobiec tej emigracyjnej katastrofie, która od 10 lat przeżera Polskę".

 

Jak podkreślił, priorytetem Polski Razem jest "zmiana polskiej codzienności i powstrzymanie exodusu tysięcy Polaków".

 

W tzw. Planie Gowina b. minister sprawiedliwości proponuje m.in. wyższe pensje dla pracowników poprzez likwidację podatku dochodowego i składki zdrowotnej, zastąpionej jednym podatkiem od pracy w wysokości 20 proc.; obniżenie podatków dla przedsiębiorców oraz stworzenie nowych miejsc pracy dla młodych.

 

Kluczowym punktem tego planu - jak zaznaczył Gowin - jest wspieranie polskich rodzin poprzez m.in. roczny płatny urlop dla wszystkich matek oraz stworzenie warunków, które umożliwią łatwiejszy zakup mieszkań i domów.

 

- Stawką w tych wyborach jest to, czy uda się wysłać Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego na zasłużoną lub nie emeryturę. Wiem, że te słowa brzmią ostro, ale mamy prawo i obowiązek wypowiedzieć te słowa w imieniu tych trzech milionów Polaków, którzy opuścili Polskę. (...)  - powiedział Gowin.

 

Z kolei europoseł, lider warszawskiej listy Polski Razem, Paweł Kowal podkreślił, że dzisiaj polską obecność w Europie mierzy się "łzami rodzin, brakiem szans oraz zmarnowanymi latami". - Zgromadziliśmy się tutaj, żeby wyjść z jasnym i prostym przesłaniem: idzie młodość, idzie nowe. (...) Wszyscy ci, którzy odpowiadają za prowadzenie naszego państwa w ostatnich latach, ich miejsce jest w podręczniku historii - przekonywał Kowal.

 

Jak zaznaczył, na listach Polski Razem "nie ma błaznów, dziwaków i karierowiczów" lecz są ludzie, których misją jest przywrócenie sensu podstawowym słowom i wartościom takim jak: praca, inicjatywa, rodzina.

 

W ocenie Kowala, Polacy potrzebują nie tylko szans na rozwój, ale przede wszystkim gwarancji bezpieczeństwa. Jak dodał, obecnie nie wystarcza, że polski premier co kilka dni "fotografuje się na tle samolotu" i proponuje stworzenie w Europie unii energetycznej.

 

- Polska Tuska była karmiona iluzjami i okrągłymi słówkami, a dzisiaj potrzeba polityków, którzy powiedzą prawdę. (...) Musimy postawić na siłę w Unii Europejskiej, na siłę w NATO i na naszych sojuszników w Europie-Środkowej. Zawsze kiedy trzymaliśmy się z Litwinami, Czechami, Słowakami, Ukraińcami i Węgrami zawsze było lepiej - powiedział Kowal.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marek Czuma 18:45:31 | 2014-04-12
To jest konkretny plan, ale chyba przede wszystkim - to jest plan wiarygodny i konkretny. Gowin rozpoczął wolnorynkowe zmiany reformą deregulacyjną, a zakończy je przebudową całego systemu ;)

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~bard 18:37:38 | 2014-04-12
"Jaki plan dla Polski ma Jarosław Gowin?"

PO bis, znaczy POlszewia bis dla naiwnych z postępującą amnezją - to oczywiste
Pytanie powinno brzmieć: jaki plan dla Polski ma pookrągłostołowy układ ? 

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:43:40 | 2014-04-12
Głosowanie przez dzieci, a w ich imieniu przez ich rodziców itp. bzdury, to jest kiepski plan dla Polski.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wilk1 14:39:29 | 2014-04-12
Nie wierze w obietnice Gowina, gdyż w sejmie pokazal ile warta jest jego wolno rynkowośc glosując za pdoatkiem VAT chociażby. Jak narazie tylko Korwin ma konkretną wizje dla Polski i jest przez całe lata konsekwetny w tym co mówi.

Oceń 5 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?