"Trzeba się zastanowić dziś, jak reagować"

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

Trzeba się zastanowić, jak systematycznie wspomagać proces modernizacji na Ukrainie, a nie tylko doraźnie reagować na kryzys; po to zwołana została na wtorek Rada Gabinetowa - powiedział w piątek prezydent Bronisław Komorowski.


"Trzeba się zastanowić dziś, jak nie reagować tylko doraźnie na kryzys na Ukrainie, jak nie gasić pożaru, czy uczestniczyć w gaszeniu pożaru politycznego, ekonomicznego, wojskowego, tylko jak zacząć systematycznie wspomagać proces modernizacji Ukrainy po to, by pomóc Ukrainie i samemu uzyskać narodowe cele polskie" - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w piątkowym wywiadzie dla TVP. Podkreślił, że temu ma być poświęcona Rada Gabinetowa, która odbędzie się we wtorek.


"To jednocześnie ma pozwolić na określenie sytuacji, w której my się znajdujemy, także ze względu na zjawiska kryzysowe na Ukrainie, które być może się jeszcze nie kończą. To dotyczy problemów gospodarczych także, bo przecież kryzys gospodarczy na Ukrainie powoduje i straty polskich firm" - powiedział Komorowski.


Pierwotnie zaplanowane na piątek posiedzenie Rady Gabinetowej zostało przełożone na wtorek; temat posiedzenia Rady to "Polska wobec sytuacji na Ukrainie - wnioski na przyszłość".

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook