Holandia i Niemcy: NIE wojskom NATO w Polsce

"Nie potrzebujemy żadnych wojsk NATO na granicy z Rosją" - cytuje "The Daily Telegraph" odpowiedź ministra spraw zagranicznych Holandii Fransa Timmermansa na tę propozycję.

Holandia i Niemcy odniosły się z dystansem do polskich propozycji stałego rozmieszczenia w Polsce dwóch brygad pancernych NATO w sile 5 tys. żołnierzy każda - twierdzą brukselski i berliński korespondent brytyjskiego dziennika "The Daily Telegraph".

 

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział we wtorek w Weimarze, że strona polska byłaby "szczęśliwa", gdyby w Polsce stacjonowały dwie ciężkie brygady wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

"Polska zwróciła się we wtorek do NATO o rozmieszczenie na jej terytorium 10 tys. żołnierzy widząc w tym wyraz gotowości Sojuszu do obrony wszystkich członków po zajęciu Krymu przez Rosję" - napisała gazeta w środę na swym portalu internetowym.

 

"Nie potrzebujemy żadnych wojsk NATO na granicy z Rosją" - cytuje "The Daily Telegraph" odpowiedź ministra spraw zagranicznych Holandii Fransa Timmermansa na tę propozycję.

 

"Oczekuje się, że Stany Zjednoczone skierują 600. osobowy personel do rumuńskiej bazy lotniczej Mihail Kogalniceanu nad Morzem Czarnym. Jednak Niemcy i inni członkowie NATO mają się na baczności, by rozmieszczenie wojsk na granicach Sojuszu nie spowodowało dalszego wzrostu napięcia z Rosją" - zaznaczyła gazeta.

 

Zwiększenia obecności sił NATO chcą także kraje bałtyckie.

 

Generalicji NATO polecono, by zbadała możliwości wzmocnienia obecności wojskowej Sojuszu w państwach Europy Środkowej i Wschodniej, które po aneksji Krymu czują się zagrożone przez Rosję. (PAP)

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (16)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~MR 14:31:11 | 2014-04-10
PS.
To wskutek tchórzostwa i zdrady kontyngentu holenderskich niebieskich chełmów ONZ doszło do masakry w Srebrenicy.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~MR 14:29:25 | 2014-04-10
Te łachudry robia świetne interesy z Rosją, więc co się dziwić.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 23:16:23 | 2014-04-02
No dobrze, jakie mamy perspektywy obrony granic bez udziału NATO? Na dzisiaj. Docelowo nasza armia powinna wzrosnąć co najmniej trzykrotnie. A to pewnie i tak mało do obrony granic...

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~maniek 13:39:16 | 2014-04-02
no prosze jacy wspaniali "sojusznicy " z zachodu , juz raz mieli nas bronic w 1939 roku i nic ,  czyli nie kiwneli by palcem jesli ruscy by wjechali do Polski
cale to NATO  o kant d. py mozna potluc,  Polska powinna wystapic z NATO i oglosic neutralnosc,   cos jak szwajcaria czy finlandia,  a z ruskimi handlowac jak najwiecej a nie pyskowac na nich

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kemat 10:34:41 | 2014-04-02
"... dalszego wzrostu napięcia z Rosją."?? A o co chodzi? W odwecie Rosja umieści iskandery w Kaliningradzie czy mysliwce SU na Białorusi? Przecież to już zrobiła. O jaki wzrost napięcia chodzi? Napięcie jest już maksymalne. Mamy całą masę rosyjskiego wojska u naszych granic. Co roku na Białorusi odbywają się ćwiczenia ataku na Polskę z użyciem broni jądrowej. Co jeszcze mogłoby spowodować wzrost napięcia?

Oceń 7 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kemat 10:28:48 | 2014-04-02
Przecież to już jest zdrada. Mam na myśli odmowę wysłania wojsk do sojuszniczego kraju graniczącego z potężnym agresorem. To zła wiadomość dla nas, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: NATO praktycznie przestało istnieć. I tyle było gadania o naszych zobowiązaniach sojuszniczych. Trudno się nie oprzeć wrażeniu, że to powtórka z 1939, tylko zaczyna się z innego kierunku.

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~senior 09:47:43 | 2014-04-02
Żbychu. Potęgą to już byliśmy. Kominy dymiły, rzeki cuchnęły, ludzie na trzy zmiany w robocie, a w sklepach pustki. A armia jaka była!!! Szykowała się na Danię.

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zbig 09:15:33 | 2014-04-02
Cieszą się z tego angielscy przyjaciele rosji, w dodatku nie muszą sami o tym wspominać, uzyteczni idioci dzaiłają wszędzie.

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Zbych 09:09:19 | 2014-04-02
Po co tu obce wojska! Potrzeba nam naszej silnej armii! Znowu powiedzą, że broni nas NATO i dalej będą kraść! Odbudowac przemysł, rolnictwo, cukrownie, zakłady przetwórcze, stocznie itd... Polska potrzebuje mądrego gospodarza a nie kolejnych rozbiorów. W tym sprzeciwie może zobaczmy Opatrzność Bożą nad nami. Jakie propozycje tego rządu wychodziły na,m na dobre? Tu na ziemiach Polskich potrzeba nam własnej silnej armii abysmy się mogli sami bronić. Doprowadzono karaj do ruiny i teraz chcą nam obce wojska wprowadzać jak niejaki Konrad Mazowiecki. Te rzady to zdrada stanu Polski. Potrzeba przyspieszonych wyborów i odsunięcia od włądzy tych ludzi, nie tylko od władzy ale i od polityki. 

Oceń 15 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~delux 09:08:47 | 2014-04-02
A chromolić szkopów i Holendrów.my mamy własne priorytety i cele.......

Oceń 13 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook