Sikorski: Polska będzie wspierać Stoltenberga

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Jens Stoltenberg będzie dobrym sekretarzem generalnym NATO; Polska będzie go wspierać - napisał w piątek na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

 
Źródła dyplomatyczne, na które powołuje się agencja Reutera poinformowały w piątek, że kraje NATO uzgodniły, że były premier Norwegii Jens Stoltenberg będzie nowym sekretarzem generalnym Sojuszu. "Jest porozumienie w sprawie jego kandydatury" - powiedziało jedno ze źródeł, dodając, że wkrótce nazwisko nowego sekretarza generalnego NATO zostanie oficjalnie ogłoszone.
 
Jak poinformowały w piątek PAP źródła w NATO, wśród państw członkowskich jest "generalna zgoda", że to Stoltenberg przejmie pałeczkę od obecnego sekretarza generalnego, Duńczyka Andersa Fogh Rasmussena, którego kadencja upłynie 30 września obecnego roku.
 
Kilka dni temu kandydaturę Stoltenberga poparł publicznie brytyjski premier David Cameron. Media informowały, że miał on również poparcie Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji. 
 
Szef NATO to jedno z kilku stanowisk międzynarodowych, które jest do obsadzenia w tym roku. Po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wyłonieni zostaną także nowi przewodniczący Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej oraz nowy szef unijnej dyplomacji.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 17:33:41 | 2014-03-28
No i po co było rozsiewać pogłoski, że tym szefem NATO ma być Sikorski?
Tylko się polszewia ośmiesza - jeden rzekomo szefem NATO, drugi szefem Komisji Europejskiej, a naprawdę zwykłe pionki nie mające nic do powiedzenia.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?