"Z Rosją trzeba rozmawiać, ale stanowczo"

TVPinfo
(fot. EPA/YURI KADOBNOV)

Najważniejsze jest, że dzisiaj w obliczu dziejowego wydarzenia, jakim jest ta zmiana retoryki Rosji i przejście na kolejny etap polityki imperialistycznej, Polska zachowuje jedność - mówił w TVP Info Michał Kamiński. - Dzięki temu możemy skuteczniej grać w Europie - dodał eurodeputowany.


"Język stanowczy to język, który Putin rozumie"


Wczoraj Sejm przez aklamację przyjął uchwałę o solidarności z Ukrainą. - Jedynym prawomocnym rządem Ukrainy jest rząd premiera Arsenija Jaceniuka, wyłoniony przez legalnie wybrany parlament - powiedział premier Donald Tusk. Dziś na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli w sprawie Ukrainy dyskutować będą unijni przywódcy.


Michał Kamiński pytany o to, jakie konsekwencje winna ponieść Rosja za agresję na Krymie, odparł: - Myślę, że w skali tego, co zrobiła Rosja, tego złamania norm międzynarodowych, reakcja Unii Europejskiej powinna być nie histeryczna, ale stanowcza. Jak najbardziej sankcje i jak najbardziej też, bardzo wyraźna gwarancja i potwierdzenie, tego, że Unia Europejska nie godzi się na zmiany granic w Europie za pomocą inwazji.


"Nie możemy nie rozmawiać z Rosją"


Dopytywany, czy nadal należy rozmawiać z Władimirem Putinem, Kamiński przekonywał, że z Rosją zawsze należy rozmawiać. - My nie możemy nie rozmawiać z Rosją. Jest zbyt ważnym krajem i kto by nią nie rządził, trzeba z nim rozmawiać. Natomiast trzeba mówić stanowczo. I myślę, że język stanowczy to jest język, który Putin rozumie. Który dzisiejsze władze w Rosji rozumieją. Jeżeli oni będą łamać zasady, które my uznajemy za dobre zasady współżycia międzynarodowego, to będą ponosić tego konsekwencje - wyjaśniał Kamiński. Polityk podkreślił przy tym, że w kwestii kryzysu ukraińskiego należy działać chłodno, bez zbędnych emocji.


Eurodeputowany pochwalił także odwagę nowego rządu Ukrainy. - Dzisiaj ci ludzie, a wielu z nich znam osobiście i przyjaźnię się z nimi, stanowią czołówkę wolnej Ukrainy. To ludzie, którzy ryzykują własnym życiem dla swojego kraju. Oni są dla swojego kraju gotowi są poświęcić bardzo dużo. Uważam, że dzisiaj na Ukrainie, każdy na bardzo wysokim szczeblu, kto jest zaangażowany po stronie wolnej Ukrainy, to jest człowiek, który musi się liczyć z bardzo poważnymi konsekwencjami dla siebie. Bo Rosjanie powiedzieli, że mogą tam wprowadzić wojska - mówił wzruszony Kamiński.


Kamiński nazwał też Radosława Sikorskiego, uważanego za jednego z architektów porozumienia na Ukrainie, "prawdziwym mężem stanu i bardzo sprawnym politykiem". - Jestem z niego bardzo dumny - dodał.
 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lex 08:02:33 | 2014-03-07
A te "fakty" biorą pod uwagę to, że zwykli ludzie na Ukrainie, czy w Egipcie, czy w innych krajach, chcą żyć podobnie, jak mieszkańcy Unii? Głupota Amerykanów w rozgrywaniu Al-Kaidy nie tłumaczy pospolitego ruszenia w Egipcie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

dr_A.Kula 22:09:39 | 2014-03-06
Cóż z tego jak to brzmi skoro fakty pasują? Przecież arabskie wiosny ludów nie były przypadkowe, a USA ma już od Afganistanu doświadczenie w graniu Al-Ka'idą.
Stawka jest ogromna a Putin postawiony w trudnej sytuacji. No chyba nie oczekujecie, że odpuści Sewastopol?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lex 15:27:25 | 2014-03-06
To brzmi jak theoriae coniurationis ;) Mam nadzieję, że kosmici nie maczali w tym wszystkim swoich długaśnych, zielonych paluchów.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

dr_A.Kula 15:17:44 | 2014-03-06
No i dobrze Pan kombinujesz...
Oni lubią pieniądz papierowy i wszystko ładnie idzie po ich myśli, giełdy i czajniki tankują dodruk i jakoś to się kręci. Ale są różne "świry" na tym świecie które kombinują żeby np. ropę rozliczać w złocie. No skandal przecież! Od tego mamy petrodolary - takie ładne, hamerykańskie.
No więc trzeba tym "świrom" wybić z głowy takie pomysły. Ale jak tu wybić dziadostwo z Iranu jak Syria tak blisko? No to może najpierw "wojna o demokrację" w Syrii?
Ale jak tu pomóc "demokracji" skoro flota czarnomorska szachuje? No to może najpierw zajść flotę czarnomorską od zaplecza?

Oczywiście jak się już nakręca taką akcję to jest sporo miejsc, gdzie można dorobić parę groszy na boku. A to się kupi za bezcen dług Ukrainy, a to wysiuda czajniki z ukraińskich ziem rolnych i tak to się kręci.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lex 13:31:07 | 2014-03-06
Dobre :)
Ale za to nie winiłbym USA. Pieniądz jest papierowy i tyle. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania papierowych pieniędzy. Można wyjechać na Syberię czy do Mongolii i handlować futerkami za samogon, względnie za całą wypłatę kupować od razu złoto. Mi tam w kraju papierowego pieniądza nie jest źle, po prostu go nie mam - a jak mam, to inwestuję :D
Nie ma powrotu do złotego pieniądza. Bierze się to stąd, że nervus belli pecunia, a nasi i nie nasi przywódcy nie chcą czuć się w tych swoich gierkach ograniczani.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

dr_A.Kula 12:23:37 | 2014-03-06
Raczej każdy magik który produkuje pieniądz z powietrza jest złodziejem. A jeśli zmusza do jego używania innych i dzieje się to w sposób odgórnie zaplanowany, narzucony czy poprzez umiejętną manipulację w skali globalnej to mamy do czynienia z imperializmem.
Oczywiście termin "amerykański" jest tutaj błędny bo przeciętny Kouolsky z USA nie ma z tym zbyt wiele wspólnego. Lepszy byłby termin: "imperializm bankstersko-militarny".
Czasami warto jednak stać się jak dziecko i postrzegać wszystko takim jakie jest niż z rozhistoryzowania popadać w histerię.
Specjalistów "profesorów" mamy w mendiach całą kupę i tylko nic z tego nie wynika. No ale barba crescit, caput nescit :)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lex 11:59:09 | 2014-03-06
W takim razie każdy kapitalista jest imperialistą...
Historiam nescire, hoc est semper puerum esse ;)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

dr_A.Kula 11:37:42 | 2014-03-06
Imperializm niejedno ma imię.
Nie trzeba napadać fizycznie - można bardziej finezyjnie podporządkowywać sobie ludzi i narody.
Powiem tylko tyle: zagrożona pozycja petr-dolara nie może być tolerowana, bo trudno będzie przerzucać ciężar inflacji z luzowania ilościowego na cały świat.
Sapienti sat!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 11:21:58 | 2014-03-06
Malo kto  pamięta, że imperailizm to było najwyższe stadium rozwoju kapitalizmu i zgodnie z tą definicją ZSRR nie mógł być imperialistyczny ;-)

@dr_A.Kula
A możesz się przeciwstawić amerykańskiemu imperializmowi i protestować przeciwko chamkanapkom?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lex 11:08:47 | 2014-03-06
Tylko USA mogą być imperialistyczne

Ależ imperialistyczne te USA! W ciągu ostatnich 10 lat wprowadziły wojska do wszystkich możliwych sąsiednich krajów, gdy ster demokratycznych rządów obejmowały osoby nie namaszczone przez tajnych i sekretnych masońskich władców straszliwego. imperialistycznego USA. Pamiętasz niedawną inwazję na Meksyk w celu zlikwidowania zagrożenia ze strony Obradora?
Nie?
Hm.
:D

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook