Polska przyjmie uchodźców i poszkodowanych

(fot. EPA/IGOR KOVALENKO)

Polska jest dobrze przygotowana na ewentualne przyjęcie zarówno uchodźców, jak i poszkodowanych z Ukrainy, chociaż skala przygotowań obecnie wielokrotnie przekracza potrzeby - powiedział w piątek premier Donald Tusk.

 

Tusk przypomniał, że od jakiegoś czasu trwają przygotowania na wypadek "czarnych scenariuszy" na Ukrainie. - Polska wspólnie z innymi państwami unijnymi graniczącymi z Ukrainą wzięła na siebie ciężar przygotowania (na wypadek-PAP) ewentualnej fali uchodźców czy zwiększonej pomocy medycznej - powiedział premier na piątkowej konferencji w Rzeszowie.

 

Tusk zaznaczył przy tym, że skala tego typu zdarzeń jest na razie niewielka, a przygotowania, jeśli chodzi o miejsca dla uchodźców i łóżka szpitalne dla poszkodowanych, "wielokrotnie przewyższają potrzeby". - W skali całego kraju mówimy o tysiącach miejsc przygotowanych zarówno na wypadek potrzeby medycznej, jak i w odniesieniu do uchodźców, a tych osób w tej chwili jest w sumie kilkadziesiąt - dodał Tusk.

 

Premier powiedział też, że przygotowania te nie pochłaniają "nadzwyczajnych wydatków". - Umieliśmy zorganizować zarówno te miejsca potencjalnego pobytu dla uchodźców, jak i dla poszkodowanych bez narażenia na straty kogokolwiek. Jesteśmy po prostu do tego rutynowo przygotowani - zapewnił Tusk.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~LLL 21:08:28 | 2014-02-21
jazmig -
wyjatkowa aktywność na forum ale poziom komentarzy mizerny :-(

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:14:00 | 2014-02-21
Proponuję uchodźcó umieścić w pomieszczeniach URM, w willach członków rządu oraz w mieszkaniu Kaczyńskiego. Skoro namawiali do rebelii, to niech teraz oni za to płacą, a nie polskie społeczeństwo.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook