"Na Ukrainie jest więcej złych scenariuszy"

(fot. Zrzut ekranu z programu)

- Na Ukrainie jest wąska droga, którą można dojść do nowego rządu, który stabilizuje sytuację, odzyskuje sterowność, wprowadza reformy, uzyskuje pomoc międzynarodową, ale więcej jest scenariuszy złych, także apokaliptycznych - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2.

 

Minister spraw zagranicznych odniósł się do słów premiera Donalda Tuska, który powiedział, że "najważniejsze, żeby decyzje zapadały tylko w Kijowie". - Prezydent Wiktor Janukowycz jest nie tylko demokratycznie wybranym prezydentem, ale także jak na razie efektywnie sprawuje kontrolę.

 

To on podjął decyzję o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej, ale także o wprowadzaniu, a później zniesieniu niedemokratycznych ustaw. Mimo że jest pod wpływem bodźców zewnętrznych, to jest najważniejszą osobą w tym kryzysie , od niego najwięcej zależy - powiedział Sikorski. 

Szef polskiego MSZ prognozował, co na Ukrainie może się wydarzyć, także w obliczu zbliżających się igrzysk olimpijskich w Soczi. 

 

- Nie wiemy jakie scenariusze rozpatruje Rosja. Rzeczywiście wydaje się, że jest parę tygodni, żeby się dogadać. Na Ukrainie jest wąska droga, którą można dojść do nowego rządu, który stabilizuje sytuację, odzyskuje sterowność, wprowadza reformy, uzyskuje pomoc międzynarodową, ale jest więcej scenariuszy złych, także apokaliptycznych - powiedział Sikorski.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook