Europejskiej rozmowy premiera ws. Ukrainy

(fot. PAP/Rafał Guz)

Premier Donald Tusk w najbliższych dniach odbędzie szereg rozmów o Ukrainie z europejskimi przywódcami. W czwartek spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso i prezydentem Francois Hollande'em. W piątek z kanclerz Angelą Merkel i premierem Davidem Cameronem.

 

We wtorek Tusk oświadczył, że liczy, iż wskutek jego rozmów europejska oferta dla Ukrainy będzie jeszcze bardziej atrakcyjna niż to wydawało się na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Mówił też o "praktycznym programie pomocy dla Ukrainy".

 

W środę m.in. o Ukrainie premier będzie rozmawiał w Budapeszcie na spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

 

Z kolei w czwartek ws. Ukrainy Tusk ma rozmawiać w Brukseli z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso i w Paryżu z prezydentem Francji Francois Hollande'em. Rzeczniczka Komisji Europejskiej Pia Ahrenkilde Hansen potwierdziła w środę, że Barroso spotka się z Tuskiem w czwartek w Brukseli w trakcie roboczego lunchu. "Na prośbę polskiego premiera głównym tematem spotkania będzie sytuacja na Ukrainie" - powiedziała rzeczniczka na konferencji prasowej.

 

W piątek - jak poinformowała PAP rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska - premier Tusk prosto z Berlina uda się na spotkanie z szefem brytyjskiego rządu, które odbywać się będzie pod Londynem. Dodała, że wcześniej tego dnia premier w Warszawie spotka się z sekretarzem obrony USA.

 

Także w przyszłym tygodniu szef rządu będzie kontynuował cykl europejskich spotkań poświęconych Ukrainie. Na poniedziałek zapowiedziano jego rozmowy z premierami państw nadbałtyckich w Tallinie z premierem Szwecji w Sztokholmie.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook